Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
MERKEZDE HİSSEDİLDİ
MERKEZDE HİSSEDİLDİ
Antalya’nın Demre ilçesinde art arda 3 deprem meydana geldi Demre ilçesi Kaleüçağız mevkiinde 00,27’de 5,5 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem kent merkezinde ve bir çok ilçede hissedildi. Bu depremden 9...
7 Ekim 2015 00:41
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya’nın Demre ilçesinde art arda 3 deprem meydana geldi

Demre ilçesi Kaleüçağız mevkiinde 00,27’de 5,5 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem kent merkezinde ve bir çok ilçede hissedildi. Bu depremden 9 dakika sonra ise (00,36) Demre’nin Gürses mevkiinde bu kez 2,6 şiddetinde bir deprem yaşandı. Hemen bir dakika sonra ise yine Kaleüçağız Köyü’nde 3’üncü bir deprem meydana geldi

deprem1

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, bugün saat 00. 27’de merkez üssü Antalya’nın Demre İlçesi’ne bağlı Kaleüçağız Köyü olan 5.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

deprem2

Bu depremden 9 dakika sonra ise Demre’nin Gürses mevkiinde bu kez 2,6 şiddetinde bir deprem yaşandı. Saat 00,37’de ise  yine Kaleüçağız Köyü’nde 3’üncü bir deprem meydana geldi.

32

 

Antalya’nın Demre İlçesi’nde meydana gelen deprem Antalya merkez, Kaş ve Kumluca ile Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde de hissedildi. Richter Ölçeği’ne göre 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından bazı vatandaşlar panikle evlerinden çıktı. Kumluca İlçe merkezinde sokağa çıkan bazı vatandaşlar depremin şokunu üzerinden atmaya çalıştı.

1 SAATTE 7 DEPREM

demre-kaleüçağız

SON ANTALYA DEPREMLERİ

Ekran AlıntısıYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa