Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
MERMER OCAKLARINA DENETİM
MERMER OCAKLARINA DENETİM
ANTALYA İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi ve Elmalı İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, vatandaşın şikayeti üzerine Elmalı’daki mermer ocaklarında denetim yaptı. Yapılan incelemeler neticesinde Çevre Kanunu’na aykırı hareket eden...
17 Haziran 2015 23:35
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi ve Elmalı İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, vatandaşın şikayeti üzerine Elmalı’daki mermer ocaklarında denetim yaptı.

Yapılan incelemeler neticesinde Çevre Kanunu’na aykırı hareket eden 6 mermer ocağı hakkında tutanak tutularak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderildi. Jandarma Çevre Timi mermer ocaklarının mevzuata ilişkin ocak sahiplerini bilgilendirerek uyarılarda bulundu. Vatandaşların şikayetlerini dinleyen jandarma onlara da mevzuat hakkında bilgi verdi.
jandarmadan-mermer-ocaklarina-denetim_8060_dhaphoto1
Elmalı İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince de düzenli olarak mermer ocaklarında çalışan işçilerin Kimlik Bildirim Kanununa göre denetimlerinin titizlikle yapıldığı ayrıca Trafik Timleri tarafından da mermer taşıyan araçların tonaj kontrolü uygulandığı belirtildi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa