Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
METEOROLOJİ UYARDI
METEOROLOJİ UYARDI
Meteorolojinin tahminlerine göre Antalya’da önümüzdeki perşembe ve cuma günleri kuvvetli sağanak yağışlı bir hava hakim olacak. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü”nün raporuna göre; Antalya merkezi ile 19 ilçesinde 29 Ekim Perşembe ile...
27 Ekim 2020 18:24
Font1 Font2 Font3 Font4

Meteorolojinin tahminlerine göre Antalya’da önümüzdeki perşembe ve cuma günleri kuvvetli sağanak yağışlı bir hava hakim olacak.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü”nün raporuna göre; Antalya merkezi ile 19 ilçesinde 29 Ekim Perşembe ile 30 Ekim Cuma günleri kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak. 1 Kasım Pazar günü de Antalya genelinde gök gürültülü sağanak yağışlı bir havanın hakim olması bekleniyor.

ElV1uRbXEAMmW6W

METEROLOJİK UYARI ŞÖYLE:

Yurdumuzun batı kesimlerinin 28.10.2020 Çarşamba öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelmesi beklenen alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemi ile birlikte yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

Hafta sonu ise söz konusu yağışlı sisteme ek olarak Balkanlar üzerinden gelen yeni bir serin ve yağışlı havanın ülkemiz genelinde etkili olacağı beklenmektedir.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, çarşamba günü öğle saatlerinden sonra Marmara Bölgesinin kuzey ve batısı ile Kıyı Ege’de, perşembe günü Trakya ve Batı Akdeniz çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerle birlikte batı bölgelerimizden başlayarak azalacağı ve yurdumuz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak tahmin ve uyarıların vatandaşlarımız ve yetkililer tarafından takip edilmesi önem arz etmektedir.

antalya hava


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa