Kapat
MHP’Lİ VURAL’DAN TAŞLAMA
MHP’Lİ VURAL’DAN TAŞLAMA
Yolsuzluk iddialarına değinen Vural, “Bakanlardan birinin rüşvet tapesi düştü. Bana 10 milyon Euro eksik gelmiş diyor. Rıza, sen niye bakanın hakkını vermiyorsun? Koskoca bakan” dedi.   MHP Grup Başkan Vekili...
13 Mart 2014 21:25
Font1 Font2 Font3 Font4

Yolsuzluk iddialarına değinen Vural, “Bakanlardan birinin rüşvet tapesi düştü. Bana 10 milyon Euro eksik gelmiş diyor. Rıza, sen niye bakanın hakkını vermiyorsun? Koskoca bakan” dedi.

 

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, dün başlayan Antalya programı kapsamında bugün Gazipaşa ve Alanya ilçelerini ziyaret etti.

 

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural’ın Gazipaşa ve Alanya ziyaretine MHP Antalya İl Başkanı Osman Çetin, MHP MYK Üyesi Hüseyin Yıldız, MHP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, MHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Havva Karakullukçu ve partililer eşlik etti.

 

Gazipaşa ve Alanya’da halka seslenen Oktay Vural, İstiklal Marşı’nın kabulünün 93’üncü yıldönümü nedeniyle önemli bir günde Antalya’da bulunduklarını söyledi. “Allah bize yeniden bir İstiklal Marşı yazdırmasın” diyen Vural, gerekirse yeniden tarihin tekerrür edebileceğini ve Anadolu’yu yeniden fethetmeye hazır olduklarını dile getirdi. 

 oktayvural1

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, “Evinden ekmek almak için çıkan 14 yaşındaki Elvan, aşırı güç kullanımı nedeniyle yaşamını yitirdi. İstanbul’da bir alışveriş merkezi yapma uğruna insanlar öldü, gözlerini kaybetti, sokaklarda huzur kalmadı” dedi. Yolsuzluk iddialarına da değinen Vural, “Bakanlardan birinin rüşvet tapesi düştü. Bana 10 milyon Euro eksik gelmiş diyor. Rıza, sen niye bakanın hakkını vermiyorsun? Koskoca bakan” dedi.

oktayvural

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, dün başlayan Antalya programı kapsamında Kaş Demre, Kumluca, Kemer, Aksu, Serik ve Manavgat ilçelerini ziyaret etti. İkinci gün ise Gazipaşa ve Alanya İlçesi’ne geçti. Gazipaşa ve Alanya’da vatandaşlara seslenen Vural’ın hedefinde Ak Parti hükümeti vardı.

 

Gezi olayları sırasında başına gaz fişeği isabet eden ve 269 gün sonra hastanede yaşamını yitiren Berkin Elvan’ın ölümüne değinen Vural, evinden ekmek almak için çıkan 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın aşırı güç kullanımı nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi. Vural, İstanbul’da bir alışveriş merkezi yapma uğruna insanların öldüğünü, gözlerini kaybettiklerini, sokaklarda huzurun kalmadığını kaydetti.

 

Andımız’ın kaldırılmasını da eleştiren Vural, 15 Mart’ta Antalya’ya gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik “Bu andın neresinden rahatsızdın, bunun neresi sana batıyordu, Antalyalılara anlat. Sen kim oluyorsun ki bu milletin adı geçti diye andı kaldırıyorsun. Sen Milletvekili olurken büyük Türk milleti önünde namusun ve şerefin üzerine yemin etmedin mi?” dedi.

 

Çözüm sürecine ilişkin olarak Vural, bu sürecin Türkiye’yi çözeceğini, buna dur demek gerektiğini belirtti. Oktay Vural, şunları söyledi:

“Bu böyle devam ederse Doğu ve Güneydoğu’da bundan sonraki adımda PKK, KCK ve paralel devlet ekseninde Kuzey Kürdistan inşası vardır. Oslo’da anlaştıkları gibi, İmralı tutanaklarında yazdığı gibi PKK terör örgütü ve terörist başı serbest kalacak, PKK’ya af gelecek. 4 aşamalı, adım adım Kürdistan’ı inşa ediyorlar.”

 

17 Aralık operasyonu üzerinden hükümete yüklenen Vural, Ak Parti’nin rüşvet ve yolsuzluk batağına saplandığını savundu. Reza Zarrab için ‘haram para aklamacısı’ ifadesini kullanan Vural, adı Rıza olanlardan özür dilediğini söyledi. Vural, kürsüden ‘Rabia’ işareti yaparak, “Bu işaret size neyi hatırlatıyor? 4 bakan, 4 çalan. Bu Rıza 87 milyar Euro haram para aklamış. Bunu aklarken de bunlara rüşvet veriyor. Bakanlardan birinin rüşvet tapesi düştü. Bana 10 milyon Euro eksik gelmiş diyor. Rıza, sen niye bakanın hakkını vermiyorsun? Koskoca bakan. Bu Rıza o kadar hayırsever ki, bakan bir saat beğenmiş 700 bin liralık, uçağını göndermiş saati almış. Bakan da Bakanlar Kurulu’nda saatiyle poz veriyor” diye konuştu.

 

Yeni çıkan tapelerde İçişleri Bakanı’nın Vali’ye talimat verdiğini, “Gerekirse savcıyı da içeri atın” dediğini aktaran Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İşte ceberut yönetim anlayışı budur. Bir devleti yöneten hukuktan uzaklaşırsa, Ali kıran baş kesen olursa, milli irade hırsızı demektir, ceberut yönetim demektir. Devleti yönetenlerin millete baskı, tehdit, şantaj yapması kabul edilemez.”

 

AK Parti ve CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını da eleştiren Vural, “Menderes Türel Antalya’ya talip olmuş. 5 yılda ne yaptın ki, 5 yılda mecliste ne yaptın ki gelip yeniden talip oluyorsun. Hoca, sen de 5 yıl boyunca yan gelip yattın. Başka ne iş yaptın? ‘Hocadır bir bildiği var’ diyorsanız, bilin ki bir bildiği yoktur. Sizlere hizmet edecek Milliyetçi Hareket Partisi kadrosu burada” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya İl Başkanı Osman Çetin; “ Antalya ve tüm İlçelerinde 30 Mart’ta yapılacak seçimi kazanmak için gece gündüz demeden hep birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Antalya’lıların Milliyetçi Hareket Partisine olan güveni her geçen gün daha da artmaktadır. Sizlerin desteği ile Antalya ve tüm İlçelerini kazanarak Belediyelerimizi sizlerle birlikte yöneteceğiz dedi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa