Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
“MİLLET İTTİFAKI 320 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK”
“MİLLET İTTİFAKI 320 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK”
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: “MİLLET İTTİFAKI 320 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK” Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, son yapılan anketlere göre, Millet İttifakı’nınTBMM’de çoğunluğu...
16 Haziran 2018 19:14
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK:

“MİLLET İTTİFAKI 320 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, son yapılan anketlere göre, Millet İttifakı’nınTBMM’de çoğunluğu sağlayacağını ve 315-320 civarında milletvekili çıkaracağını söyledi.

Çetin Osman Budak, CHP Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Bayramlaşma töreni esnasında bir de sürpriz yaşandı. İyi Parti Antalya 2. Sıra milletvekili adayı ve Antalya Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Hasan Subaşı, CHP İl binasına gelerek, Çetin Osman Budak, milletvekili adayları ve partililerle bayramlaştı. Subaşı, CHP’lilerin sıcak ilgisiyle karşılaştı.

Yoğun yağmura rağmen çok sayıda partilinin katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan Çetin Osman Budak,  Anketlere bakıldığında, CHP’nin Antalya’da birinci çıktığını, Millet İttifakı’nın da Antalya’da diğer ittifaktan daha fazla oy alarak, birinci olacağının görüldüğünü söyledi.

Antalya’daki milletvekillerinin çok büyük bir çoğunluğunu Millet İttifakı’nın alacağının anketlerde görüldüğünü belirten Budak, şöyle devam etti:

“Son bir haftadaki çalışmamızla Parlamento’da çoğunluğu ve Cumhurbaşkanlığı seçimini alacağız. Şunu görüyoruz: Millet İttifakı 300’ün üzerinde milletvekili ile çoğunluğu kazanacak. Millet İttifakı 315-320 milletvekili çıkaracak gibi görünüyor. Bu büyük bir ümittir. Zaten Meclis’te çoğunluğu alırsak, ondan sonra Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ipi Muharrem İnce göğüsleyecektir.”

CHP ANTALYA BAYAMLAŞMA TÖRENİ 1

Budak, bazı şehirlerde çok az bir oy farkıyla fazladan alacakları bir-iki milletvekilini kaybetme riski bulunduğuna da değinerek, şunları söyledi:

“Antalya’da da öyle, kaybedeceğimiz az bir miktar oyla kaybedeceğimiz birkaç milletvekili sorunuyla karşı karşıyayız. Onun için son bir haftamızı olağanüstü çalışmayla değerlendirmemiz lazım. Çünkü seçmenlerden yüzde 10 gibi, fikrini söylemeyen ya da kime oy vereceğini doğru söylemeyen bir kitle var. Onlarla daha yakından temas kurup, yapıcı dil kullanmamız gerekiyor.

ESAREN ALTINDAKİ SON BAYRAM

“Esaret altındaki son bayramı kutluyoruz” diyen Çetin Osman Budak, “Bunu nereden biliyoruz? Sahadaki sizin ve adaylarımızın çalışmalarından biliyoruz. Türkiye’nin her tarafından gelen bilgiler önümüzdeki hafta sonundaki büyük zaferi müjdeliyor” diye konuştu.

OHAL’İN KALDIRILMASI

Türkiye’nin ve halkın son 16 yıldır kutuplaştırıldığından yakınan Çetin Osman Budak, Şu görüşleri dile getirdi:

“Toplumu birbirinden koparmış, birbirine düşman etmiş bir iktidarla 16 yıldır mücadele ediyoruz. Bu demokraside büyük yaralar açtı ve şu anda Türkiye’de demokrasiden bahsetmenin mümkün olmadığı bir dönemi yaşıyoruz. OHAL 23’üncü ayına girdi, 23 aydır Türkiye tek adam rejiminin altında inim inim inliyor. 23 ayın sonunda dedi ki, ‘24 Haziran’dan sonra OHAL’i kaldıracağız.’ Bunu biz OHAL’in ilan edildiği ilk günden beri söylüyoruz. Türkiye’de demokrasiyle çözülemeyecek hiçbir sorun yok, terörü demokrasiyle TBMM’de çözebiliriz. Türkiye’nin sorunlarını halkın temsilcisi olan Meclis’te çözebiliriz dememize rağmen ‘Sizden akıl mı alacağız’ diyen bir tek adamla karşı karşıyayız. Şimdi 24’ünden sonra OHAL’i kaldırma taahhüdünde bulunuyorlar. 24’ünden sonra OHAL’i kaldırmak onların iktidar programlarında var. Çünkü Anayasa değişikliğinde tek adamın, tek başına kararname çıkarma yetkisini alacaklarını düşünüyorlar. Onun için bunu söylüyorlar. HalbukiOHAL’deyargının bağımsızlığından ve adaletten bahsedemezsiniz. Bugün Türkiye’de derin sorunlar var. Bunun tek bir çözümü var; demokrasi güçlerinin iktidarı alması. Önümüzdeki döneme ümitle bakmamızın tek sebebi ayakta kalmış Cumhuriyet Halk Partisi’nin demokrasi mücadelesidir. Sizlere burada çok görevler düşüyor. “

İL BAŞKANI AHMET KUMBUL

subası3

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ise, açlığın bu kadar yoğun yaşadığı dönemlerde, çocukları sevindirmek, insanların yüzünü mutlu görmenin pek de mümkün olmadığını kaydetti.

Türkiye’de 16 milyon 328 bin kişinin yoksulluk sınırının altında yaşadığını ve 7 milyon çocuğun akşamları yatağa aç girdiğini anlatan Kumbul, CHP iktidar olduğunda üreten, kazanan, kazandığını da hakça paylaşan, demokratik, özgürlükçü, parlamenter sistemi tekrar inşa edeceklerini vurguladı.

Kumbul şöyle dedi:

“24 Haziran’da, sizlerin ve adaylarımızın sahada yaptığı yoğun çalışmalar Genel Başkanımızın performansı ve özellikle Sayın Muharrem İnce’nin adaylığı açıklandıktan sonra toplumdaki, heyecanı, sevinci, umudu görüyoruz.  24 Haziran’da Parlamento’da çoğunluğu sağlayacağız ve en geç 8 Temmuz’da, ilk turda olmazsa ikinci turda cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağız ve ülkede daha mutlu insanlar, toplumsal barışın sağlandığı, insanların birbirlerine kin ve nefretle bakmadığı, adaletin uygulandığı, gelirimizin arttığı, gelir adaletinin sağlandığı bir ülkeyi hep beraber inşa edeceğiz. Umarım bundan sonraki bayramlarda çok daha mutlu, çok daha huzurlu, çok daha dayanışma içerisinde olan bir toplum olarak geçireceğiz. Dini bayramlarımızı da, milli bayramlarımızı da hep beraber coşkuyla kutlayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, bunların hepsini başaracağız.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa