Kapat
MISIR İÇİN KONSERLER İPTAL!
MISIR İÇİN KONSERLER İPTAL!
Burdur Belediyesi’nin düzenlediği İnsuyu Kültür Sanat ve spor Etkinliklerinin konser bölümü Mısır’da artan şiddet nedeniyle iptal edildi. Burdur Belediyesi’nin düzenlediği İnsuyu Kültür Sanat ve spor Etkinliklerinin kortej yürüyüşü Şeker Meydanı...
20 Ağustos 2013 13:33
Font1 Font2 Font3 Font4
Burdur Belediyesi’nin düzenlediği İnsuyu Kültür Sanat ve spor Etkinliklerinin konser bölümü Mısır’da artan şiddet nedeniyle iptal edildi.
Burdur Belediyesi’nin düzenlediği İnsuyu Kültür Sanat ve spor Etkinliklerinin kortej yürüyüşü Şeker Meydanı ile Cumhuriyet Meydanı arasında gerçekleştirildi. Burdur Belediye Bandosu’nun çaldığı marşlar eşliğinde yapılan yürüyüşe Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Ak Parti Burdur MilletvekiLİ Bayram Özçelik, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Ekici, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Özboyacı ve Hasan Duygulu, meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya yaptığı konuşmada “Kardeş Mısır halkının yaşadığı insanlık dramı karşısında aziz mileltimizin ve camiamızın acısı ve tepkisi büyüktür. Bu sebeple Mısırlı kardeşlerimizin acıların paylaşmak adına konser programımızı ileri bir tarihe erteledik.” dedi.
Akkaya “en büyük temennimiz Mısır halkının içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmasıdır.” dedi.
Başkan Akkaya’nın konuşmasından sonra Kınık Köyü Folklör ekibinin gösteri ve geleneksel İrmik Helvası dağıtımı gerçekleştirildi. Vali Yılmaz, Milletvekili Özçelik ve Başkan Akkaya vatandaşlara irmik helvası dağıttı.
Akkaya Festivalde sadece sünnet şöleni ve spor etkinliklerinin gerçekleştirileceğini konserlerin ise ileri bir tarihe ertelendiğini belirtti


YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa