Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
MODERN BİR KENT GELİYOR
MODERN BİR KENT GELİYOR
Başkan Hakan Tütüncü, tapu tahsisinin devam ettiği ve kat artışına yönelik çalışma başlattıkları Erenköy ve çevresindeki mahallelerde, 2-3 yıl içerisinde tek bir gecekondunun kalmayacağını söyledi. Başkan Hakan Tütüncü, Ak Parti...
25 Mayıs 2015 21:59
Font1 Font2 Font3 Font4

Başkan Hakan Tütüncü, tapu tahsisinin devam ettiği ve kat artışına yönelik çalışma başlattıkları Erenköy ve çevresindeki mahallelerde, 2-3 yıl içerisinde tek bir gecekondunun kalmayacağını söyledi.

Başkan Hakan Tütüncü, Ak Parti Kepez İlçe Teşkilatı’nın, Erenköy, Esentepe ve Çamlıbel mahalleleri için düzenlediği açık hava toplantısında bölgeyi şehirleştirecek yatırımlarını anlattı. Başkan Tütüncü, toplantıya gelen bölge sakinlerine beklentileri olan hizmetlerin müjdesini verdi.

Tapu sözünü tuttu

Tütüncü, 1 yıl önceki yerel seçimlerde bölgede yaptığı toplantıda mahallilere hizmet sözü verdiğini anımsattı. Bu sözlerden birincisinin bölgenin mülkiyet problemini çözmek olduğunu kaydeden Tütüncü, şunları söyledi: “Bölgenin yıllardır devam eden ve 2012 yılında çözülen 2B ile ilgili tapuları vereceğimizi vaat etmiştik. Alt ve üst yapı hizmetlerinin yapılabilmesi için mülkiyet problemini çözmemiz gerekiyordu Geçen 1 yılda gayret gösterdik ve 2B ile ilgili tapuları vermeye başladık. 2B’den şu ana kadar 6 bin 900’dan fazla hak sahibi tapularına kavuştu.  Üç mahallemizde belediye parselleriyle ilgili tapulama da devam ediyor. “

Lise vaadini gerçekleştirdi

Tütüncü, bölgeye verdikleri 2. en önemli sözün lise olduğunu belirterek, şöyle devam etti:   “Çamlıbel Mahallesi’nde,  eski hayvan pazarı alanındaki mülkiyet problemini çözdük ve bu alana 24 derslikli Anadolu Lisesi yapılacağının tabelasını, 2014 mahalli seçimlerinden önce asmıştık. Muhalefet ise lisenin yapılmayacağını iddia etmişti.  8 ay evvel temelini attığımız 24 derslikli Anadolu Lisesi’nin inşası tamamlanma aşamasına geldi.  Önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde okulun açılışını yapacağız. Açılışla birlikte bölgedeki gençlerimiz, lise tahsili görmek için uzak yerdeki okullara gitmek zorunda kalmayacak.”

Bölge hastanesi de tamam

Bölgeye, Antalya Bölge Hastanesi yatırımını getireceklerini de vaat ettiklerini aktaran Başkan Hakan Tütüncü, “Göçerler bölgesine 1000 yataklı Antalya Bölge Hastanesi yatırımını getireceğimizin sözünü verdik. O dönem de bu hastanenin yapılmayacağı iddia edilmişti.  Son 1 yılda imar planlarını tamamlayarak Göçerler’de 1000 yataklı hastanenin yapılmasının önünü açtık. Sağlık Bakanlığı, hastaneyi yatırım programına aldı.  Hastanenin projesi tamamlandı ve ihale aşamasına geldi.  Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günkü toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, bu eserin müjdesini vermişti.” açıklamasını yaptı.

Kültür merkezi ve semt pazarı

Kültür merkezi vaadini de yerine getirdiğine işaret eden Tütüncü, “Esentepe Mahallesi’ne kültür merkezi yapacağız. Gerekli imar planı kararlarını gerçekleştirdik. Bu eserin inşasını bu yıl içerisinde başlatacağız. Çok özel bir mimarisi olan kültür merkezimiz,  Erenköy, Çamlıbel, Esentepe ve bölgeye hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

Başkan Tütüncü, Erenköy Mahallesi’nin en önemli talebinin Pazar yeri olduğuna dikkat çekerek, “ Geçtiğimiz bir yılda bu konuyla ilgili önemli mesafe kat ettik. Pazar yerimizin, imar planının revizyonu nu yaptık.  Güzel bir pazar yerini bölgeye armağan ediyoruz.  Erenköy’ün, pazar yeri, bir caddenin ortasındaki pazar yeri olmaktan kurtuluyor ve Erenköy modern bir pazarla buluşuyor.” müjdesini verdi.

Kat artışı çalışması başladı

Tütüncü,  bölgede yaşayanların kat artışı beklentisiyle ilgili şunları söyledi: “ Geçtiğimiz 6 yılda 20 mahallede kat artışı gerçekleştirdik. En son kat artışı gerçekleştirdiğimiz mahalle Kütükçü oldu. Kütükçü Mahallesi’nde yıllarca kat artışı beklentisi vardı ama 2B’den dolayı bu beklenti karşılanamamıştı. Tıpkı Kütükçü de olduğu gibi bu bölgede kat artışına yönelik bir çalışma yapıyoruz.  Kat artışıyla ilgili şunu özellikle ifade etmek istiyorum: Kat artışları kanuna göre yapılmadığı zaman mahkemeler tarafından iptal edilir. Bundan dolayı ince eleyip sık dokuyoruz ve mahkemeler tarafından iptal edilmeyecek bir kat artışını gerçekleştirmek için Erenköy, Esentepe ve Çamlıbel mahallelerine hayırlı bir müjde göndermenin gayreti içerisindeyiz. Bunu da başaracağız. Bu çalışmayla bölgemiz daha da canlanacak daha da güzelleşecek. Biz başka siyasetçilere benzemeyiz. Söz verebildiklerimizi yerine getirmek için gece gündüz çalışırız.  Yerine getirebileceklerimizin sözünü veririz. Siyasette dosdoğru bir yürüyüşü gerçekleştirmek istiyoruz. Çok yakında 2, 3 yıl sonra siz burada bir tek gecekondu göremeyeceksiniz. ASAT alt yapıyı getirecek.  Bölgeye doğalgaz, fiber optik internet kabloları gelecek. Elektrik iletim hatları yer altına alınacak. Bölge, şehirleştirdiğimiz Ahatlı bölgesi gibi olacak.”

Tütüncü, daha sonra Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Çivik, Belediye Meclis Üyesi Bahattin Bayraktar, Erenköy Mahalle Muhtarı Celal Karataşlı, Esentepe Mahalle Muhtarı İlyas Manav ve Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan ile halkı selamlayarak mitingi tamamladı.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa