Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
MOTORİZE 112
MOTORİZE 112
ANTALYA İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, turizm sezonunun açılmasıyla kentin yoğunluk yaşayacağını belirterek, her türlü acil müdahaleye cevap verecek personel, ekipman ve araçların koordinasyonunu sağladıklarını belirtti. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü,...
30 Mayıs 2015 12:24
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, turizm sezonunun açılmasıyla kentin yoğunluk yaşayacağını belirterek, her türlü acil müdahaleye cevap verecek personel, ekipman ve araçların koordinasyonunu sağladıklarını belirtti.

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye’nin en büyük kentlerinden biri olan ve turizm sezonunun açılmasıyla nüfus yoğunluğu artan kentte, acil tıbbi müdahale gereken hastanın en yakın sağlık kuruluşuna hızlı bir şekilde ulaştırılması için birtakım düzenlemeler yaptı. Buna göre özellikle yaz aylarında nüfus artışının yaşandığı Akseki, Cevizli, Köprülü Kanyon, Çakırlar ve Gömbe bölgelerinde acil sağlık hizmeti desteklendi. Akseki’de bulunan 2 No’lu istasyon Cevizli’de görevlendirildi. Manavgat Köprülü Kanyon’da ise hafta sonları Gündoğdu’daki 112 ekibi nöbet tutarak destek verecek. Çakırlar’da hafta sonu hareketliliği göz önünde bulundurularak hem kara ambulansı hem de motosiklet ambulans görev alacak. Gömbe’de de görev yapmak üzere Akçay istasyonundaki ekip yönlendirildi. Cevizli, Köprülü Kanyon, Çakırlar ve Gömbe’de Mayıs ayından itibaren görevlendirilen ekipler Ekim ayı sonuna kadar hizmet verecek.
antalya-saglikta-acil-mudahaleye-hazir-_5938_dhaphoto2 (1)
Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 52 istasyonda 782 personelin çalıştığını aktaran İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, açıklamasında şunlara yer verdi:
ANTALYA İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür
“Kentimize 1 obez ambulans, 2 kar paletli ambulans, 2 dört sedyeli ambulans, 3 motosiklet ambulans, 1 hava ambulansı ve 69 kara ambulansı ile hizmet verilmektedir. Geçen yıl 113 bin 765 hastaya acil sağlık hizmeti verilmiş, bunlardan 255’i hava ambulansı ile taşınmış, 758 vakaya motosikletli ambulans müdahale edilmiştir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı koordinasyonu ile 59 vakaya ambulans uçak hizmeti verilmiştir. 7 kurumun hizmet verdiği 112 Tek Çağrı Sistemine gelen çağrıların yüzde 82.3’ü sağlık ekiplerine yönlendirilmektedir. Bir ambulans yıllık ortalama 2 bin vakaya çıkmakta, 40 bin kilometre yol yapmaktadır. Motosiklet ambulans ekiplerimiz trafiğin yoğun olduğu dar sokaklardaki vakalara ve sahil şeridinde boğulma vakalarına kısa sürede müdahale etmektedirler.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa