Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
MUHARREM İNCE ANTALYA’YA GELİYOR
MUHARREM İNCE ANTALYA’YA GELİYOR
MUHARREM İNCE ANTALYA’YA GELİYOR Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklandığı 4 Mayıs 2018 tarihinden bu yana 40 günde 90 miting yapan Muharrem İnce, en büyük mitinglerinden birini 19 Haziran Salı günü Antalya’da yapmaya...
14 Haziran 2018 18:56
Font1 Font2 Font3 Font4

MUHARREM İNCE ANTALYA’YA GELİYOR
Cumhurbaşkanlığı adaylığının açıklandığı 4 Mayıs 2018 tarihinden bu yana 40 günde 90 miting yapan Muharrem İnce, en büyük mitinglerinden birini 19 Haziran Salı günü Antalya’da yapmaya hazırlanıyor.
Kepez Arena Spor Salonu yanındaki miting alanında saat 17.30’da başlayacak mitingin hazırlıkları yoğun bir şekilde sürüyor.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, milletin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, 19 Haziran Salı günü Hatay’da yapacağı mitingin ardından Antalya’ya geleceğini belirterek, Kepez Arena Spor Salonu yanındaki alanda gerçekleştirilecek mitinge tüm Antalyalıları davet etti.
Ahmet Kumbul, 19 Haziran’daki mitingin Antalya’da tarihin en kalabalık mitinglerinden biri olacağını belirterek, “Sayın Muharrem İnce, adaylığının açıklandığı günden bu yana vatandaşlardan büyük ilgi ve teveccüh görüyor. AK Parti’nin kalesi denilen şehirlerde düzenlenen mitinglerde dahi miting alanları dolup taşıyor. Millet, kendi içinden, mütevazı, demokrat, 81 milyon vatandaşı kucaklama sözü veren bir cumhurbaşkanını özlemiş. Antalyalılar Sayın Muharrem İnce’yi bekliyor. Mitinge katılımın rekor düzeyde olacağını öngörüyoruz” dedi.
SANDIK GÜVENLİĞİNDE SORUN YOK
CHP İl Başkanı Kumbul, tüm Türkiye’de, 81 ilde sandık güvenliği için gereken tedbirleri aldıklarına da değinerek, bir ilk olan ‘Adil Seçim Seferberliği’ adlı uygulamayla, görevlilerin sandıklarının başında olup olmadığını kontrol edeceklerini, sandık sonuçlarının hemen sisteme kaydedileceğini ve bu verilerin Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) tutanaklarıyla karşılaştıracağını bildirdi.
CHP’nin tüm sandıklardaki görevlilerinin ve müşahitlerin sabahın erken saatinde sandık başında olacağını ve hiçbir suistimale, hileye izin vermeyeceklerini kaydeden Kumbul şunları söyledi:
“Sandık görevlilerimize eğitim verildi. Hepsi sabahın erken saatinden, oy pusulaları ve sandık birleştirme tutanağı seçim kurullarına teslim edilinceye kadar görevlerinin başında olacak. 81 ildeki tüm sandıklarda aynı hassasiyetle görevimizin başında olacağız. Avukatlarımız da seçim kurulları ve Yüksek Seçim Kurulu’nda olacak. Seçim sonuçlarını etkileyecek hiçbir müdahaleye izin vermeyeceğiz. Biz görevimizi titizlikle yapacağız. Seçmenlerimizin de yurttaşlık görevlerini yaparak, sandığa gidip oy kullanmalarını istiyoruz. Dileyen tüm seçmenler, oyunu kullandıktan sonra okul bahçelerinde bekleyebilir ve gerektiğinde sandık başında gözlem yapabilirler. Seçmenlerimize sesleniyorum: Oyunuzu kullanın, istiyorsanız sandıkların bulunduğu okullardan ayrılmayın, sonuçların alınmasından sonra gönül rahatlığıyla evinize dönün.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa