Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Mülki amirler pandemi önlemlerini konuştu
Mülki amirler pandemi önlemlerini konuştu
5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince ‘İl İdare Şube Başkanları Toplantısı’ ve devamında 19 İlçe Kaymakamı’nın hazır bulunduğu “Kaymakamlar Toplantısı” Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim...
21 Ekim 2020 17:30
Font1 Font2 Font3 Font4

5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince ‘İl İdare Şube Başkanları Toplantısı’ ve devamında 19 İlçe Kaymakamı’nın hazır bulunduğu “Kaymakamlar Toplantısı” Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz,19 İlçe Kaymakamı, İl Müdürleri, Bölge Müdürleri ve Şube Müdürleri katıldı.

“Virüs hala aramızda”

Toplantıda, koronavirüs sürecinin hâlâ devam ettiğini, tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanması gerektiğini vurgulayan Vali Yazıcı; “İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi sanayi şehirlerimizde maalesef koronavirüs sayılarının artışta olduğunu görmekteyiz. Çok şükür nüfusa oranla şehrimizde vaka sayısı düşük. Bu tabloyu daha da aşağılara çekmek için rehavete kapılmadan tedbirlere uyalım.” dedi.

Vali Yazıcı, özellikle eğitim ve öğretimde pandemi önlemlerinin mutlaka takip edilerek, eğitim öğretimin aksamadan normalleşmesini sağlamak için alınan tedbirlerin uygulanması noktasında talimat verdi.

“Turizmin başkenti olarak güvenlik 1. önceliğimiz”

Dünya turizm kentlerinden biri olan Antalya’mızda güvenliğin çok önemli olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Turizm açısından değerlendirdiğimizde Antalya’nın herhangi bir yerinde yaşanacak güvenlik sorunu ülkemiz adına dünyanın dört bir yanında yankı bulacak ve oluşturulan güzel imajımıza gölge düşürecektir. Bu yüzden güvenlik birimlerimizin teyakkuzda olması çok büyük bir titizlik ve gayretle çalışmalarını sürdürmesi çok önemli. Güvenlik güçlerimizin,  turizm kentinde görev yapmanın bilinci ve disiplinine sahip olduğunu görüyoruz. Bu oldukça sevindirici.” diye konuştu.

Toplantının sonunda yürütülen çalışmalar hakkında sunum yapıldı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa