Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
“MÜNAFIKLARA YÜZ VERMEM”
“MÜNAFIKLARA YÜZ VERMEM”
 CHP Antalya Milletvekili Akaydın,son günlerde CHP Genel Başkanlığına aday olacağı şeklinde basında çıkan yorumlara da açıklık getirdi.Antalya Gazetesi’nin haberini göre Akaydın; “Ben sonuna kadar Genel Başkanın yanındayım. Bazı münafıkların beni kullanmak...
5 Kasım 2015 02:11
Font1 Font2 Font3 Font4

 CHP Antalya Milletvekili Akaydın,son günlerde CHP Genel Başkanlığına aday olacağı şeklinde basında çıkan yorumlara da açıklık getirdi.Antalya Gazetesi’nin haberini göre Akaydın; “Ben sonuna kadar Genel Başkanın yanındayım. Bazı münafıkların beni kullanmak istediklerini hissediyorum.Ama benim böyle işlerle ilişkim yok” dedi

Antalya CHP Milletvekili Mustafa Akaydın, pazar günü yapılan genel seçimlerde HDP ve MHP’nin oylarında meydana gelen düşüşü,  AKP’nin oylarını yükseltmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Antalya Gazetesi’nin haberine göre Akaydın, “HDP ve MHP oy düşüşünü hak ettiler.  MHP’nin tek suçlusu Devlet Bahçeli. Eğer Bahçeli, bizim uzattığımız dostluk elimizi tutmuş olsaydı bunların hiç biri olmazdı. HDP’de düzgün adamlar elbette var. Ama parti terörden beslenmeye çalıştı. Türkiye artık ırkçılık, kavga istemiyor” diye konuştu.

MÜCADELEYE DEVAM

Yapılan seçimlerden sonra Türkiye’de faşizmin tamamen oturduğunu söyleyen Akaydın, “Adaletsiz bir devlet her zaman yıkılmaya mahkumdur. Türkiye’ye faşizm oturmuştur artık. Ama halkımıza bunu anlatamadık. Kabahat bizde de olabilir. Şuan görünen manzara gerek ekonomi gerekse dış politika, gerekse eğitim açısından son derece olumsuz. Ama rakiplerimiz tebrik etmek zorundayız. İki faktör çok rol oynadı seçimlerde. Birincisi halkın korkutulması. Patlayan bombalar. İkincisi ise seçim rüşveti dediğimiz makarna, para, ekmek dağıtımları da yapıldı. Halkta bunlara oy veriyorsa diyecek bir şey yok.  Halk hem fakirliğin hem de korkunun esiri olmuş demektir. Bekleyip, sabredeceğiz. Aynı zamana da mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

mustafa akaydın

OY KAYBINI HAKKETTİLER

HDP ve MHP oy düşüşünü hak ettiklerini dile getiren Akaydın,  “MHP’nin tek suçlusu Devlet Bahçeli. Eğer Bahçeli bizim uzattığımız dostluk elimizi tutmuş olsaydı bunların hiç biri olmazdı. HDP’de de elbette düzgün adamlar ama terörden beslenmeye çalıştılar. Terörü desteklediler. Ben Güney Doğuya gittim. Oranın halkı da terör istemiyor. Onlarda PKK’dan korkuyor. Osman Baydemir’in meclisteki konuşmasında ‘gücümüzü PKK’dan alıyoruz, siz böyle yaparsanız cenazeler gelir’ beyanları Türk nüfuslarında da Günay Doğudaki nüfusta da tepki yarattı. Ben bekliyordum zaten böyle bir şey. Güney Doğu’da ki ziyaretlerimde yaptığım gözlemlerde böyle bir tablo olacağını anlamıştım. Halk iki arada bir dere sıkışmış vaziyetteydi. Bunlar bizi kurtarır gözüyle baktılar. Oradaki insanlar mutsuz, her taraf hendeklerle kazılmış, korku var. HDP’de Türkiye’nin partisi olamadı. Söylemlerinde insanların içini gıdıklayan vaatleri vardı, buna kanan insanlarda vardı. Bu söylemlerden sonra yaptıklarıyla Türkiye’nin partisi olamayavcaklarını, etnik kimlikli bir parti olacakları ortaya çıktı. Böyle olunca da hakkettiler böyle olmasını. Türkiye ırkçılık, kavga değil barış istiyor artık” dedi.

TÜRKİYE SOL PARTİLERİ BENİMSEMEDİ

Türkiye’de sol partilerin hale benimsenmediğine vurgu yapan Akaydın, “ Türkiye’de sol bir partiyi sandıktan çıkarmak kolay değil. Sol partinin sandıktan çıkması için eğitimli bir toplum gerekiyor. Gelir bölüşümünde eşit olması gerekiyor. İkisi de yok Türkiye’de. Ama bizler mücadeleye devam edeceğiz. Bir gün elbet yeneceğiz. Belki biz değil ama çocuklarımız güzel günler görecek. Ben  buna inanıyorum” diye konuştu.

 

BENİ KULLANMAK İSTİYORLAR

Akaydın, son günlerde CHP Genel Başkanlığına aday olacağı şeklinde basında çıkan yorumlara da açıklık getirdi. Akaydın şöyle konuştu: “Genel Başkanımız bu kampanya süresince partinin en dürüst, en samimi, en çalışkan kişisi görüntüsü verdi. Ben sonuna kadar Genel Başkanın yanındayım. Bazı münafıkların bir kampanya başlatmak istediklerini, beni kullanmak istediklerini hissediyorum. Ama benim böyle işlerle hiç ilişkim yok. Üstüme düşecek her türlü görevi, parti içinde bir iddia olmaksızın yerine getirmeye hazırım.”

KAYNAK: ANTALYA GAZETESİYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa