Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Muratpaşa Belediyesi’nden kamuoyuna açıklama
Muratpaşa Belediyesi’nden kamuoyuna açıklama
Detaular için linke...
23 Ekim 2019 12:11
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, belediye yönetiminin sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına müdahale edildiği yönündeki iddilara cevap verildi. Açıklama şöyle

Kamuoyunun Dikkatine

Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde bulunan dernek ve oluşumlardan biri olan Antalya Gönüllüleri Platformu’nun düzenleyeceği bir etkinlik hakkında açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Muratpaşa Belediyemiz, Haziran 2015’te sadece bir binanın temelini değil, etnik köken, siyasi düşünce, dil, din farkı gözetmeksizin insan sevgisinin, saygının, çoğulculuğun ve demokrasinin temelini, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) adıyla atmıştır.

Çatısı altında her siyasi fikirden derneğin bulunduğu ASSİM; belediyemiz dışında, kendi Danışma Kurulu’nca, kendi tüzüğüne bağlı olarak yönetilmektedir.

ASSİM Danışma Kurulu da; ASSİM bünyesinde bulunan dernek ve oluşumların, yasadışı olmayan etkinliklerine yer tahsis etmektedir.
ASSİM Danışma Kurulu, dernek ve platform etkinliklerine, etkinlik konuklarına karışmamaktadır.
ASSİM, bu bağlamda; bugüne kadar hiçbir etnik köken, siyasi düşünce ayrımı gözetmeksizin, bu dernek ve oluşumların düzenlediği pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmıştır.

Zira uygar toplumlar sivil toplum faaliyetlerine, herkesin kendini ifade edebileceği özgür platformlar olarak bakmalıdır.

ASSİM Danışma Kurulu, Antalya’da yaşayan herkesi kent kimliğinin parçası, ötekileştirmeden ve ayrıştırmadan eşit haklara sahip, eşit vatandaş olarak görme, her sese, her fikre saygılı olma ilkesi ile değerlendirmektedir.

Belediyelerin müdahale ettiği sivil toplum, sivil toplum olamaz.

Saygılarımızla.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa