Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Muratpaşa’da MAKS çalışmaları başladı
Muratpaşa’da MAKS çalışmaları başladı
Muratpaşa’da MAKS çalışmaları başladı Muratpaşa’da, İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Projesi kapmasında veri üretimi ve yaygınlaştırma çalışmaları başladı. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce, ulusal...
31 Mayıs 2017 13:59
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa’da MAKS çalışmaları başladı

Muratpaşa’da, İçişleri Bakanlığı’nca yürütülen Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) Projesi kapmasında veri üretimi ve yaygınlaştırma çalışmaları başladı.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nce, ulusal veri tabanında yer alan adres verilerine mekânsal boyut kazandırmayı, adres bilgilerini harita üzerinden de görünebilir kılacak MAKS Projesi veri üretimi ve yaygınlaştırma çalışmaları Muratpaşa’da başladı.

İlk olarak Yeşilbahçe Mahallesi’nden başlayan çalışmalar Şirinyalı, Çağlayan ve Demircikara Mahalleleri’nde devam edecek ve yıl içinde Muratpaşa’nın 56 mahallesinde veri üretimi çalışmaları tamamlanacak. Muratpaşa’da başlayan çalışma daha sonra Antalya’nın tüm ilçelerinde yapılacak.

Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, çalışmaların binalarını ve dış kapı numaralarının fotoğraflanması şeklinde gerçekleştirildiğini belirterek, “Komşularımızdan bu konuda görevli personele yaka kartı ya da görev belgisini kontrol ettikten sonra yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa