Kapat
Muratpaşa’dan bilinçli spor konferansı
Muratpaşa’dan bilinçli spor konferansı
Muratpaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda lise öğrencileriyle buluşan Op. Dr. Murat Çetin, spor yapmanın faydalarını aktararak, bilinçli olarak spor yapılması gerektiğini vurguladı. Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve OFM Antalya Hastanesi...
9 Mayıs 2014 16:54
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda lise öğrencileriyle buluşan Op. Dr. Murat Çetin, spor yapmanın faydalarını aktararak, bilinçli olarak spor yapılması gerektiğini vurguladı.

Muratpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve OFM Antalya Hastanesi işbirliğiyle lise öğrencilerine “Sporcu Yaralanmaları, Travma, Sakatlanma” konulu konferans verdi. Op. Dr. Murat Çetin, Muratpaşa Belediyesi Konferans Salonu’nda Antalya Ticaret Borsası Ticaret Meslek Lisesi 9’uncu ve 10’uncu sınıf öğrencilerini bilgilendirdi. Spor yapmanın faydalarını gençlere aktaran Op. Dr. Çetin, bilinçli olarak spor yapılması gerektiğini vurguladı.

 spor3

DİZ VE AYAK BİLEĞİNE DİKKAT

Doğuştan gelen ya da geçmişte yaşana hastalıklar göz önüne alınarak yaşa uygun spor dalının seçilmesi gerektiğini söyleyen Op. Dr. Çetin, sakatlanmaların en çok diz ve ayak bileğinde görüldüğünü kaydetti. Sakatlanmadan sonra yapılması gerekenleri de aktaran Op. Dr. Murat Çetin, “Sakatlanan bölgeyi istirahat ettirmeli, buz uygulamalıyız ve sakatlanan yeri yüksekte tutmalıyız” dedi. Op. Dr. Çetin, konferansın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı.

spor2YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa