Kapat
MURATPAŞA’DAN ŞEFFAF YÖNETİM
MURATPAŞA’DAN ŞEFFAF YÖNETİM
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni uygulamaların startını Zabıta Müdürlüğü’nden verdi. Şeffaf belediyecilik ilkesinin ilk adımı olarak Muratpaşa Belediyesi’nde bundan sonraki süreçte İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarını Zabıta Müdürü bizzat...
15 Mayıs 2014 15:33
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni uygulamaların startını Zabıta Müdürlüğü’nden verdi. Şeffaf belediyecilik ilkesinin ilk adımı olarak Muratpaşa Belediyesi’nde bundan sonraki süreçte İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarını Zabıta Müdürü bizzat teslim edecek.

 

Başkan yardımcısı teslim etti

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, şeffaf belediyecilik çerçevesinde ilk adımları atıyor. İlk uygulama vatandaşların en fazla sıkıntı yaşadığı  Zabıta Müdürlüğü’nden başladı. Muratpaşa ‘da yeni faaliyet göstermeye başlayacak olan işyeri sahipleri İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarını bizzat Zabıta Müdürlüğü’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci’nin elinden aldılar.  Yeni uygulamada ruhsat başvurusunda bulunan işletme sahipleri, başvuru tarihinden itibaren en geç  bir ay içerisinde ruhsatlarını alabilecekler.

z1

Bir ay içerisinde alacaklar

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı başvurusunda bulunan işletme sahiplerine ruhsatlarını tek tek teslim eden Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci,  “Vatandaşlarımız ruhsat başvurusunda bulunduktan sonra bir ay içerisinde ruhsatlarını bizzat müdürümüzden teslim alacaklar. Bundan böyle Muratpaşa’da işletme sahibi ve yasal vekili olmadan ruhsat verilmeyecek.  Vatandaşlarımıza en kısa sürede ruhsatlarını teslim edeceğiz. Muratpaşa Belediyesi’nde  yasal prosüdürlerini yerine getiren her esnaf ruhsatını alabilecek” dedi.

Cephaneci:”Ön inceleme istenmeli”

Muratpaşa Belediyesi sınırları içerisinde yeni işyeri açacak vatandaşların Zabıta Müdürlüğü’nden ön inceleme istemeleri gerektiğini belirten Başkan Yardımcısı Cephaneci, “Vatandaşlarımız bir işyerini kiralamadan önce Zabıta Müdürlüğümüze ruhsata uygun olup olmadığını öğrenmek için ön inceleme istemeliler. Aynı gün içerisinde ruhsata uygun olup olmadığını vatandaşlarımıza bildireceğiz. Vatandaşlarımız ruhsat işlemlerini yaptırırken, bir yandan da tadilat işlemlerini yaptırabilirler” dedi.

 

 

 

 

 

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa