Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Myra Fotoğrafçılık Sergisi açıldı
Myra Fotoğrafçılık Sergisi açıldı
Demre İlçesi’nde faaliyet gösteren Demre Fotoğrafçılık Kulübü üyelerinin hazırladığı 8’inci Renk Myra Uluslararası Fotoğraf Sergisi, Antalya Terracity Alışveriş Merkezi’nde açıldı. Serginin açılışını CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Erdal...
18 Mayıs 2015 14:22
Font1 Font2 Font3 Font4

Demre İlçesi’nde faaliyet gösteren Demre Fotoğrafçılık Kulübü üyelerinin hazırladığı 8’inci Renk Myra Uluslararası Fotoğraf Sergisi, Antalya Terracity Alışveriş Merkezi’nde açıldı.

Serginin açılışını CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, CHP Antalya milletvekili adayı Nusret Bayar, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Kadın Kolları MYK Üyesi İlkay Budak, CHP Konyaaltı Belediye meclis üyeleri İlhan Buğdaycı ve Ruhi Bektaş, Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Vahap Tuncer birlikte yaptı. Sergiyi, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Konyaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de açılıştan sonra ziyaret etti.

Sanatseverlerden yoğun ilgi gören sergide, Demre Fotoğrafçılık Kulübü üyelerinin 5 yıl boyunca Likya Birliği’nin Demre, Finike, Kaş ve Kumluca bölgelerindeki antik kentlerinden çektikleri 500 bine yakın fotoğraf arşivi içinden seçilmiş 65 fotoğraf yer alıyor. Her sanatçının 5’er fotoğrafla katıldığı sergi, 1 hafta açık kalacak. Sergide yazar ve kulüp eğitmeni Remzi Aydın, CHP milletvekili adayı Nusret Bayar, Demre Noteri Özlem Çelik Sönmez, avukat Esin Özlem Keskin, doktorlar Şerife Değirmencioğlu ve Abdullah Sarlar, öğretmenler Gökhan Subaşı, Burcu Kocaman, Merve Karakuş, Aylin Hacıkadiroğlu, Erdem Coşar, kulüp üyeleri Selda Aydın ve Hülya Özbek’in fotoğrafları yer alıyor.
myra-fotografcilik-sergisi-acildi_9760_dhaphoto3
Serginin açılışında konuşan yazar ve fotoğraf sanatçısı Remzi Aydın, “Bu sergi 5 yıllık bir çalışmanın ve emeğin ürünü. Sergimizi 9 Haziran’da Yunanistan’ın Meis Adası’nda, 5- 9 Eylül tarihlerinde de Almanya’nın Münih kentinde açacağız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger de “Sanat en büyük silahtır. Arkadaşlarımız, bu sanat ve kültürel etkinlikle gerilmiş olan topluma, bir nebze nefes aldırıyorlar. İlk fırsatta bu fotoğrafların çekildiği yerleri de gezmek, görmek istiyorum” diye konuştu.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa