Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
NESRİN CAVADZADE, DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARLAYDI
NESRİN CAVADZADE, DOWN SENDROMLU ÇOCUKLARLAYDI
EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın downsendromlu çocuklar için “Geleceği renklendiriyoruz” adlı projesine Altın Portakal ödüllü oyuncu Nesrin Cavadzade’den de destek geldi. 52’nci Antalya Film Festivali’nin 7 kişilik uluslararası yarışma jürisindeki tek...
7 Aralık 2015 14:42
Font1 Font2 Font3 Font4

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın downsendromlu çocuklar için “Geleceği renklendiriyoruz” adlı projesine Altın Portakal ödüllü oyuncu Nesrin Cavadzade’den de destek geldi. 52’nci Antalya Film Festivali’nin 7 kişilik uluslararası yarışma jürisindeki tek Türk olan Cavadzade, downsendromlu çocukların mandala eğitiminde duygusal anlar yaşadı.

The Marmara Otel’deki etkinliğe katılan Azeri asıllı Türk oyuncu Nesrin Cavadzade, downsendromlu çocukların eğitmenleri Aslıhan Aksun ve Elif Özcan ile gözetmen Dilek Soydan eşliğinde düzenlenen mandala etkinliğinde renkli tasarımlar yaptı. Çocuklarla yakından ilgilenen genç oyuncu zaman zaman duygulandı.

“Çok özel bir dersin ortasındayım” diyen Cavadzade, şöyle konuştu;

“Çok duygusalım. Böyle bir şeyin parçası olmaktan son derece gururluyum ama özelikle belirtmek istediğim bir şey var. Sosyal sorumluluk projelerinden birisinin katılımcısı olduğunuzda şunu çok net fark ediyorsunuz ki, eğitime ihtiyacı olan biziz, dışardakiler. Sosyal olarak yeterince farkında olmayan dışarda olan herkes.’ Bunu o kadar net hissediyorum ki şu anda. Bu fırsatı bana verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Asıl duyarlı olması gereken, eğitime  ihtiyacı olan bizleriz”.

İlk kez böyle bir etkinliğe katıldığını söyleyen Cavadzade, bundan sonra daha net ve kararlı bir şekilde böyle etkinliklerin bir parçası olacağını vurguladı ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın çok değerli bir şey yaptığını söyledi. Geçen yıl ‘Kuzu” filmindeki rolüyle Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü kazanan Cavadzade, EXPO 2016 Antalya’nın merkezine ‘Çiçek ve Çoçuk’ yerleştirilmesinden de son derece mutlu olduğunu ifade etti.

NESRİN-CAVADZADE,-DOWN-SENDROMLU-ÇOCUKLARLAYDI

Cavadzade’ye projeye verdiği katkıdan dolayı, EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörü Burak Katmer tarafından, EXPO’nun sembol çiçeği şakayık takdim edildi. Geçen haftaki mandala etkinliğine Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde “Margaret Teodora”, son olarak da Güneşin Kızları isimli dizide “Sevilay” karakterini canlandıran Funda İlhan katılmıştı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa