Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
NORVEÇLİLER BAYRAMLARINI KUTLADI
NORVEÇLİLER BAYRAMLARINI KUTLADI
 Kemer İlçesi’nde yerleşik yaşayanlarla tatil için gelen Norveçliler, 17 Mayıs Norveç Bağımsızlık Günü’nü kutladı. Kemer’de yerleşik yaşayan ve tatil için gelen 70’e yakın Norveçli, Norveç Bağımsızlık Günü dolayısıyla Türk ve...
18 Mayıs 2015 13:30
Font1 Font2 Font3 Font4

 Kemer İlçesi’nde yerleşik yaşayanlarla tatil için gelen Norveçliler, 17 Mayıs Norveç Bağımsızlık Günü’nü kutladı.

Kemer’de yerleşik yaşayan ve tatil için gelen 70’e yakın Norveçli, Norveç Bağımsızlık Günü dolayısıyla Türk ve Norveç bayraklarıyla Atatürk Caddesi’nde yürüyüş yaparak ve milli marşlarını söyleyerek Aspava Restoran’a kadar geldi. Burada, Kemer Belediyesi tarafından organize edilen yemekte bir araya gelen Norveçlilere seslenen Başkan Gül, “İnsanların iki özel günleri vardır. Biri inançları diğeri de milli duyguları. Milli duygularınızı beraber yaşamak istedik ve sizlerle birlikte burada bulunmaktan son derece mutluyum. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

9 yıldır Kemer’de yaşayan Heidi AAsbakken de Başkan Mustafa Gül’e teşekkür ederek, “Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmadınız. Kemer’i çok seviyorum. Kemer benim artık ikinci evim. Burada bulunan tüm Norveçli arkadaşlarım adına sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.

Yemek sonrası Başkan Gül, katılımcılara çeşitli hediyeler verdi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa