Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
O BAŞKAN CHP’YE (Mİ?) GEÇİYOR
O BAŞKAN CHP’YE (Mİ?) GEÇİYOR
www.ulusol.com’un haberine göre; Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün CHP’ye transferi gündeme geldi Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Öldürülen Rus Pilot’un ailesine yazlık ev hediye etmek istemesiyle gündeme gelmişti. Fakat bu...
3 Temmuz 2016 02:51
Font1 Font2 Font3 Font4

www.ulusol.com’un haberine göre; Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün CHP’ye transferi gündeme geldi

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Öldürülen Rus Pilot’un ailesine yazlık ev hediye etmek istemesiyle gündeme gelmişti. Fakat bu hareketi MHP’de tepki çekmiş ve disipline sevk edilmişti. 

Rus Pilot’un ailesine ev hediye edilmesi olayı sonrası Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli şöyle tepki göstermişti; “24 Kasım 2015’de Rus uçağı düşürüldü. Niye, çünkü egemenlik haklarımızı ihlal etmişti. Başka, Türkmen Dağı’nı bombalamış, Türkmenleri katletmişti. Partimizden Kemer Belediye Başkanı seçilen şahıs, düşürülen Rus uçağında can veren pilotun ailesine ev verecekmiş! Tam bir akıl tutulması.Türkmen katillerini ödüllendiren, şehitlerimizin aziz hatıralarını yok sayan Kemer Belediye Başkanı üstlendiği emanetin kadrini bilememiştir.Söz konusu şahısla ilgili disiplin hükümleri adım adım uygulanacaktır. Kaldı ki Disiplin Kurulu çalışmaya başlamıştır.An itibariyle, Kemer Belediye Başkanı’nın partimizle herhangi bir ahlaki, manevi ve insani bağı kalmamıştır.Kutlu davamızın beklentisi de budur.”

 

Peki Sayın Bahçeli’nin bu tepkisinin nedeni gerçekten de “Rus Pilot’un ailesine ev” konusu mu? Yoksa Muhalif Genel Başkan Adayı Meral Akşener’e verdiği açık destek mi? Bunu bilmiyoruz.

mustafa gül

Bahçeli’nin bu tepkisine Mustafa Gül ; “4-5 aydır partimizi Antalya’da yaşanan turizm krizini anlatıyoruz. Her türlü olayı anlatmamıza rağmen partiden destek alamadık. Antalya’da esnaf, otelci, herkes çok sıkıntılı günler geçiriyoruz. Son günler Rusya ile kurulan bazı olaylarla barış ortamı geldi. Atılan adımın üzerine herkes birleşti. O adımın üzerine bende bir adım atmak istedim. Kemer’de bulunan esnaf, otel işletmecileri herkese bu düşüncemi ilettim. Düşüncemi memnuniyetle karşıladılar. Ondan sonra da böyle bir adım attık. Partimde bu düşünceye ait fikir yok. Bu olay aslında partimize puan getirecek bir olay ama onlarda bunu idrak edecek fikir yok. Genel başkanımız böyle bir karar almış sağlık olsun. Ben şahsım adına Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile çalıştığımız her alanda gayet uyum içerisindeydim. Ayrıca bu partiden Meral Akşener gönderilmeye çalışılmış, biz gönderilmişiz çok mu” şeklinde yanıt verdi.

mustafa gül

Geçmişte Chp’li olan Mustafa Gül’e, Chp’li Mustafa Yavuz’dan destek ve çağrı geldi.  Çağrı şöyle ; “Mayasında Sosyal demokratlık olan kökleri Kuvayi milliye’ye dayanan aslı‪#‎CHP‬ li olan Kemer belediye başkanı Sayın Mustafa Gül başkanım umarım #CHP döner…”

Bu çağrıyı Mustafa Gül, Facebook hesabından paylaştığı görüldü.

KAYNAK: http://www.ulusol.com/2016/07/02/mhp-kemer-belediye-baskani-mustafa-gul-chpye-mi-donecek/YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa