Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Öğrenciler EXPO 2016’ya özel şakayık bahçesi oluşturdu
Öğrenciler EXPO 2016’ya özel şakayık bahçesi oluşturdu
“EXPO 2016 Antalya Okullarla Buluşuyor” projesi kapsamında, EXPO 2016’nın maskotları Ece-Efe’nin okul ziyaretleri sürüyor. Akant İlkokuluna gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere EXPO 2016 Antalya projesi anlatıldı. Okul bahçesine zeytin fidanı dikilirken, öğrenciler...
16 Ocak 2016 18:31
Font1 Font2 Font3 Font4

“EXPO 2016 Antalya Okullarla Buluşuyor” projesi kapsamında, EXPO 2016’nın maskotları Ece-Efe’nin okul ziyaretleri sürüyor. Akant İlkokuluna gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere EXPO 2016 Antalya projesi anlatıldı. Okul bahçesine zeytin fidanı dikilirken, öğrenciler de kendi tasarımları olan saksılara EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından dağıtılan çiçek tohumlarını ekti.

 

23 Nisan’da “Çiçek ve çocuk” temasıyla kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen “EXPO 2016 Antalya Okullarla Buluşuyor” projesi kapsamında Muratpaşa İlçesi’nde bulunan Akant İlkokulu ziyaret edildi. EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörlüğü uzmanları öğrencilere EXPO 2016’yı anlattı, broşür dağıttı. EXPO 2016 projesini izleyen öğrenciler, Aksu’da bulunan bin 121 dönümlük Sergi Alanı’nda en çok EXPO Kulesi’ni ve Çocuk Adası’nı beğendiklerini belirtti ve 23 Nisan’ı sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

Tanıtımın sonunda EXPO 2016’nın sevimli maskotları Ece-Efe sürpriz yaparak tanıtım etkinliğine dahil oldu. Ece-Efe daha sonra öğrencilerin atık malzemelerden yaptığı çerçeve ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Fotoğraf çekiminin ardından sevimli maskotlar, öğrencilerle birlikte okul bahçesine zeytin ağacı dikti. Bir grup öğrenci de kendi tasarladıkları saksılara, EXPO 2016 Antalya Ajansı tarafından dağıtılan tohum kâğıtları ekti.

AKANT-İKOKULU-(4)

Renkli geçen etkinliğin sonunda öğrenciler EXPO 2016 Antalya için hazırladıkları şakayık bahçesini gösterdi. EXPO 2016’nın sembol çiçeği şakayıklardan oluşan yapay bahçe hakkında bilgi veren resim öğretmeni Kadir Taştepe, EXPO 2016 Antalya’nın okulda tanıtımının yapılacağını öğrendiklerinde çalışmaya başladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

 

“Önce çocukları şakayık hakkında bilinçlendirdik, bilgi edindirdik. Çiçeğin yapısını ve nasıl tür maddelerle yapacağımızı kararlaştırdıktan sonra da tekrardan okulda bulduğumuz maddeleri değerlendirerek, şakayık bahçemizi oluşturduk. Okulumuza meyvelerin geldiği kaplar, ayran kutuları, birkaç velimizin artan tekstil malzemelerini değerlendirdik. Çocuklarla beraber ortak çalışıp, tekrardan şakayık bitkisini oluşturduk. Hem bilgi edinmiş oldular. Daha yeşil bir toplum için geri dönüşümün önemini anlatmak için  geri dönüşümle çalışmalar yaptık.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa