Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Öğretmenevleri Kapalı Pazarı tamamlandı…
Öğretmenevleri Kapalı Pazarı tamamlandı…
Öğretmenevleri Kapalı Pazarı tamamlandı… Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Öğretmenevleri Mahallesi Kapalı Pazarının yapımını tamamladıklarını bildirdi. Geçtiğimiz aylarda Öğretmenevleri Mahallesi’nde Kapalı Semt Pazarı inşaatına başlayan Konyaaltı Belediyesi, bu çalışmaları tamamladı....
14 Mart 2017 23:04
Font1 Font2 Font3 Font4

Öğretmenevleri Kapalı Pazarı tamamlandı…

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Öğretmenevleri Mahallesi Kapalı Pazarının yapımını tamamladıklarını bildirdi.

Geçtiğimiz aylarda Öğretmenevleri Mahallesi’nde Kapalı Semt Pazarı inşaatına başlayan Konyaaltı Belediyesi, bu çalışmaları tamamladı. Öğretmenevleri Mahallesi 999 sokak ile 921 sokak kesişiminde yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Öğretmenevleri Mahallesi Kapalı Semt Pazarı, tamamlandı.

Zabıta hizmet binası, duyurular için özel ses sistemi, pazarcı esnafının ve alışveriş yapan vatandaşların güvenliği için kamera sistemi, tuvalet ve çay ocağının da yer aldığı Öğretmenevleri Kapalı Semt Pazarı, pazarın kurulduğu günler dışında otopark olarak da kullanılabilecek.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, gerçekleştirdikleri her yatırımda vatandaşın yaşam kalitesini artırmayı amaçladıklarını belirterek, modern kapalı pazarların da bu anlamda önemli olduğunu kaydetti. Öğretmenevleri Mahallesi’nde yapımı tamamlanan kapalı semt pazarıyla Konyaaltı’nda Sokak aralarına kurulan pazar uygulamasına da son vermiş olduklarını söyledi.

Öğretmenevleri Mahallesi Kapalı Pazarı’nda 135’i üretici olmak üzere 279 pazarcı esnaf tezgah kuracak. 1 milyon 150 bin liraya mal olan pazar yeri 2 haftalık askı süresi ve kura çekimi sonrası bir ay içinde hizmete açılacak.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa