Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ÖLDÜRMEDEN ÖNCE ÖDEMELİ ARAMIŞ
ÖLDÜRMEDEN ÖNCE ÖDEMELİ ARAMIŞ
24 yaşındaki Canan Göktaş Yaşar’ı kendisini terk ettiği için öldürmekle suçlanan 35 yaşındaki Zafer Üstündağ’ın tutuklu yargılanmasına devam edildi. Bir markette müdür olarak çalışan Üstündağ’ın, olaydan önce eski sevgilisini cep telefonundan 8 kez...
19 Haziran 2015 17:09
Font1 Font2 Font3 Font4

24 yaşındaki Canan Göktaş Yaşar’ı kendisini terk ettiği için öldürmekle suçlanan 35 yaşındaki Zafer Üstündağ’ın tutuklu yargılanmasına devam edildi. Bir markette müdür olarak çalışan Üstündağ’ın, olaydan önce eski sevgilisini cep telefonundan 8 kez ödemeli aradığı ortaya çıktı.

Antalya’da geçen yıl 16 Aralık akşamı bir marketin Aksu İlçesi’ndeki paketleme deposu önünde meydana gelen olayda, 5 çocuk babası Zafer Üstündağ, 9 ay arkadaşlık yaptığı 1 çocuk annesi Canan Göktaş Yaşar’ı kamyonetinde bıçaklayarak öldürdü. Yaşar’ın cesedini marketin paketleme deposu önüne bırakıp kaçan Üstündağ, bir süre sonra yakalanıp gözaltına alındı, çıkarıldığı mahkemece de tutuklandı.

Hakkında Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Üstündağ, dördüncü duruşmada sözü avukatına bıraktı. Sanığın avukatı Pınar Hakimoğlu, Canan Göktaş Yaşar’ın olay günü müvekkiline ‘Seni başka erkeklerle boynuzluyorum’ dediğini iddia etti. İkili arasında bu nedenle kavga çıktığını söyleyen avukat Hakimoğlu, Canan Göktaş Yaşar’ın müvekkilinden bazı şeyleri sakladığını öne sürdü.
eski-sevgili-cinayetinde-odemeli-arama-detayi_1211_dhaphoto1
Canan Göktaş Yaşar’ın yakınlarının avukatı Serap Ertuğrul ise Zafer Üstündağ’ın piyasaya yüklü miktarda borcu olduğunu iddia etti. Bu borçlarla ilgili icra takiplerinden kurtulabilmek için Üstündağ’ın eşinden anlaşmalı boşandığını savunan Ertuğrul, şöyle dedi:

“Sanık kağıt üzerinde boşandığı eşiyle birlikte yaşamaya devam ederken Canan ile tanışıyor. Eşinden boşandığını söylüyor ama birlikte yaşadığından bahsetmiyor. Bunu öğrenen Canan kendisini terk ediyor. Ama sanık peşini bırakmıyor. Canan’ın ‘Seni boynuzladım’ dediği doğru değil. Bunlar cezada indirim yapılmasını sağlamak çin başvurulan, gerçek olmayan beyanlar. Sanık savunmalarında Canan’a maddi destek olduğunu ve faturalarını ödediğini iddia etmektedir. Oysa ki bu da doğru değil. Dosyadaki kayıtlara göre sanığın Canan’ı birçok kez ödemeli aradığı görülmektedir. Parası olan kişinin böyle hareket etmesi mümkün değildir. Örneğin 22 Aralık tarihli faturada Canan tam 8 kez ödemeli aranmış.”
eski-sevgili-cinayetinde-odemeli-arama-detayi_1211_dhaphoto3
Öldürülen Canan Göktaş Yaşar’ı’ın annesi Tekmil ile ablası Yasemin Göktaş da sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Duruşma ertelendi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa