Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ÖLÜ SAYISI 86’YA YÜKSELDİ
ÖLÜ SAYISI 86’YA YÜKSELDİ
Ankara’daki 2 patlamada ölü sayısı 86’ya, yaralı sayısı 186’ya yükseldi.  Ankara’daki patlama ile ilgili üç bakan ortak açıklama yaptı. ÖLÜ SAYISI 86’YA YÜKSELDİ:  SAĞLIK BAKANI Mehmet Müezzinoğlu: Bedeli ağır olan,...
10 Ekim 2015 15:41
Font1 Font2 Font3 Font4

Ankara’daki 2 patlamada ölü sayısı 86’ya, yaralı sayısı 186’ya yükseldi. 

Ankara’daki patlama ile ilgili üç bakan ortak açıklama yaptı.

ÖLÜ SAYISI 86’YA YÜKSELDİ: 

SAĞLIK BAKANI Mehmet Müezzinoğlu:

Bedeli ağır olan, son derece haince ve profesyonelde tertip edildiği anlaşılan bir terör eylemi yapılmıştır. Milletimizin başı sağolsun. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. 10,08’den itibaren 21 ambulansımız olay yerine ulaşmıştır. olay yerinde de 4 ambulansımız hazırdı. Müdahale hızlı yapıldı. Eylemin büyüklüğü, 2 ayrı noktada patlama olması, olay yerinde büyük bir panik olması bazı aksamalara yol açmış olabilir. Ama dinamik bir müdahale yapıldı.

Daha sonra sağlık ekibimiz 56’ya çıkarıldı. Şu anda 186 hastamız tedavi oluyor. 26’sı yoğun bakımda, 18’i ameliyatta. Olay yerinde kaybettiğimiz vaka sayımız 62’dir. Daha sonra kaybettiğimiz vatandaş sayısı 24’tür. Toplamda maalesef 86 vatandaşımızı kaybettik.

 

İÇİŞLERİ BAKANI Selami Altınok:

Ankara’da Tren Garı’nın olduğu bölgede menfur bir terör eylemi meydana gelmiştir. Saldırıyı lanetliyor, ölenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Sıhhiye’de bariyerleme yapılmış, burada arama yapılacaktı. Acımız çok büyük. Terör saldırısının kimler tarafından yapıldı, nasıl olduğu noktasında gerekli çalışmalar yapılıyor. Bilgiler netleştikçe açıklama yapacağız.

ADALET BAKANI Kenan İpek:

Adli boyutu ile ilgili savcılığımız çalışmaya başladı 16 Cumhuriyet savcımız olay yerinde gerekse adli tıpta çalışma yürütüyorlarSon bilgiye göre yaklaşık 1 saatlik çalışma kaldı olay yeriyle ilgili Şundan herkes emin olsun çok titiz çalışmalarımız devam ediyorOlayın arkasında olanlar aydınlatılacakYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa