Kapat
akdenizhavadis
akdenizhavadis
akdenizhavadis
Anket
7 HAZİRANDA HANGİ PARTİYE OY VERMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

akdenizhavadis
ORDA BİR KÖY VAR, YAKINDA
ORDA BİR KÖY VAR, YAKINDA
 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre ilçesine bağlı Belören köyünün su çığlığına kulak verdi. Başkan Mustafa Akaydın’ın talimatıyla köye gönderilen su arazözü köydekileri kuyuları doldurarak, köylülerin su sıkıntısına çare oldu.    ...
23 Ağustos 2013 21:39
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber Okundu
akdenizhavadis

 Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre ilçesine bağlı Belören köyünün su çığlığına kulak verdi. Başkan Mustafa Akaydın’ın talimatıyla köye gönderilen su arazözü köydekileri kuyuları doldurarak, köylülerin su sıkıntısına çare oldu.

 

 

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezine 160 kilometre uzaklıkta yer alan susuz Belören köyüne yardım elini uzattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Demre İlçe Başkanlığı’nın Belören köyünün su bulamadığını bildirmesi üzerine köye, ASAT’ın 14 ton su taşıyabilen arazözünü gönderdi. İlçe merkezinden suyunu dolduran arazöz, köydeki 4 büyük kuyuyu birkaç sefer yaparak, suyla doldurdu.

 

 

 

SUUU

KAYA MEZARLARA DOLAN SUYU BİLE KULLANIYORLAR

Yaklaşık 500 nüfusu bulunan köyde yaşayanlar, kuyularını dolduran Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Bulduklarını her kabı suyla doldurduklarını ifade eden köylüler, köyde bulunan tarihi kaya mezarlara dolan yağmur sularını bile kullandıklarını belirtti. Köylüler kaya mezarlarına dolan suların uzun süre hayvanlarını idare ettiğini kaydetti.

BAZI EVLERDE ELEKTRİK YOK

Köyde bazı evlerde ise henüz elektrik bulunmuyor. Gaz lambaları ve yaktıkları çıralarla geceyi aydınlattıklarını ifade eden köylüler, yiyeceklerini ise kuyularda muhafaza ettiklerini söyledi.

KÖYLÜLERDEN AKAYDIN’A TEŞEKKÜR

Köylülerden Necip Keskin, “Köyümüzün en büyük sıkıntısı susuzluk. İkinci sıkıntımız ise bazı evlerimizde elektriğin olmaması. Kuyulara dolan suyla idare ediyoruz ama yazın suyumuz bitiyor. Bu yaz da aynı sıkıntıyı yaşadık. Çocuklarımıza ve hayvanlarımıza verecek suyumuz bile kalmadı. Demre CHP İlçe Başkanlığı’ndan yardım istedik. Onlar da bu isteğimizi Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bildirmiş. Sağolsun Başkanımız bize su aracını gönderdi” dedi.

ÇAMURLU SUYLA BULAŞIK YIKIYOR

Köylülerden Durkadın Keskin, “Suyumuz bitti, bulaşık yıkarken sıkıntı çekiyorum. Bulaşıklarımızı çamurlu suyla yıkıyoruz. Bize bu suyu getirenlerden Allah razı olsun” diye konuştu.71 yaşındaki Bahri Keskin de, doğduğundan beri de elektrik ve su sıkıntısı yaşadıklarını kaydetti. Keskin, “Su ve elektrik sıkıntımız her zaman vardı. Çalı çırpıyla aydınlanıyor, içme suyumuzu kuyulardan alıyoruz. Gaz lambalarıyla idare ediyoruz. Elektrik su istiyoruz. Biz insan değil miyiz? Kuyularımıza su dolduran Başkan Akaydın’dan Allah razı olsun” dedi. Münevver Keskin ise “Rezillikle, kepazelikle geçiniyoruz. Elektrik gelene kadar ölürüz biz. Çocuklarımız köyden kaçıyor. Elektrik gelirse çoluk çocuğumuzla birlikte otururuz” şeklinde konuştu

60 yaşındaki Güner Keskin “Suyumuz bitince rezil oluyorduk. Şimdi suyumuz geldi Allah razı olsun getirenden” dedi.

 Yoruma Kapalıdır..


Yukarı Geri Ana Sayfa