Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ÖZÇOBAN YENİDEN SEÇİLDİ
ÖZÇOBAN YENİDEN SEÇİLDİ
TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı HABER-İŞ Sendikası Antalya Şubesi 8. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Delegelerin tamamının oyunu alan Şube Başkanı Hüseyin Özçoban, yeniden seçildi.   Kısa adı HABER-İŞ olan TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı...
9 Mayıs 2015 23:42
Font1 Font2 Font3 Font4

TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı HABER-İŞ Sendikası Antalya Şubesi 8. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Delegelerin tamamının oyunu alan Şube Başkanı Hüseyin Özçoban, yeniden seçildi.

 

Kısa adı HABER-İŞ olan TÜRK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Türkiye Haber-İş Sendikası Antalya Şubesi’nin 8. Olağan Genel Kurulu, Harrington Park Otel’de gerçekleştirildi. Genel Kurula, Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, MHP Antalya Milletvekili Doç. Dr. Mehmet Günal, Haber-İş Sendikası Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mücahit Özdemir, Genel Eğitim Sekreteri Sedat Güney, Haber-İş Sendikasının Ankara, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Konya, Kayseri Şube Başkanları, Türk-İş Antalya İl Temsilcisi ve Tes-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, Belediye-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Kemal Çavuşoğlu, Güvenlik-İş Sendikası Antalya İl Temsilcisi Hüseyin Çalkaya, Türk Telekom Antalya Bölge Müdürü Metin Ay ile delegeler ve sendika üyeleri katıldı. Genel Kurul’da konuşan Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, grev sinyali verdi.

“TOPLU SÖZLEŞME ANAYASAMIZDIR”

TÜRK TELEKOM, PTT ile TÜRKSAT’ta örgütlü bulunan sendikanın Genel Kurulu’nda işçilere hitap eden HABER-İŞ Sendikası Genel Başkanı Veli Solak, toplu sözleşmenin kendileri için bir anayasa olduğunu belirterek, hükümetin buna uyması gerektiğini söyledi. Toplu İş Sözleşmesi’nin (TİS) işçi sınıfının vazgeçilmez bir kazanımı olduğunu belirterek, “Biz işçiler, emeğimiz için, işverenlerle pazarlık masalarına otururuz. Bu bizim gücümüzü gösterir. Toplu Sözleşme, biz işçi sınıfının anayasasıdır. Olmazsa olmazımızdır. Türk Telekom patronlarıyla yaptığımız TİS kararlarına, yönetimin uyması gerekmektedir. TİS görüşmelerinin bir çok maddesini geçtik. Zorlu görüşmeler yapıyoruz. TELEKOM patronlarını uyarıyorum, hiçbir hakkımızdan vazgeçmeyeceğiz. Hiçbir kazanımımızdan taviz vermeyeceğiz. Gerekirse üretimden gelen gücümüzü hiç çekinmeden kullanacağız. Daha önce de greve çıktık, yine çıkarız. Hükümeti uyarıyoruz, işçilerin haklarını koruyunuz. Biz korumasını biliriz” dedi.

Taşeron uygulamasına da değinen Solak, hükümetin seçim vaadi yerine, mahkeme kararlarına uyması gerektiğini kaydetti. Taşeronun kendisinin başlı başına vahşi bir çalıştırma yöntemi olduğuna vurgu yapan Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Solak, taşeron uygulamasının tarihin çöplüğüne gönderilmesi gerektiğini ifade etti.

Haber-İş Sendikası’nın, PTT, Türk Telekom ile Türksat’ın Antalya’daki işyerlerinde 1050 üyesi bulunuyor. Sendika olarak örgütlenmeyi AVEA’ya da taşımayı hedeflediklerini bildiren Haber-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Hüseyin Özçoban, 111 delegenin tamamının oyunu alarak, 4 yıllığına yeniden Şube Başkanlığına getirildi. Özçoban, delegelere ver üyelere teşekkür ederek, “Bizim için emek en yüce değerdir. Telekom işçisi, Toplu Sözleşmeden alnın akıyla çıkacaktır. Bunun için ne gerekiyorsa yapacağız. Gün, birlik-beraberlik günüdür” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa