Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Pakize Akbaba beraat etti
Pakize Akbaba beraat etti
Şehit Anaları Derneği Pakize Akbaba’nın “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla hakkında 4 yıl hapis istemiyle açılan dava Ankara Adliyesi’nde görüldü. Davayı İYİ Parti adına parti kurucusu ve Pakize Akbaba ‘nın avukatı olarak...
7 Kasım 2019 15:50
Font1 Font2 Font3 Font4

Şehit Anaları Derneği Pakize Akbaba’nın “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla hakkında 4 yıl hapis istemiyle açılan dava Ankara Adliyesi’nde görüldü. Davayı İYİ Parti adına parti kurucusu ve Pakize Akbaba ‘nın avukatı olarak Avukat Başak Karataş takip etti.


Ankara Adliyesi 5. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER, Antalya milletvekili Feridun Bahşi, Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, katıldı.
Akbaba “Suçlamaları kabul etmiyorum. Makama da kanuna da saygım var. Asla hakaret etmedim. Tamamen kişisel sorunlarımı, herkesin bildiği şeyleri bir anne olarak sordum. Yanlış bir şey konuşmadım. Bir şehit anasının öğrenmek istediğim konulardır. Bütün dünyanın bildiği şeyleri tekrarladım” dedi.
Duruşmaya, Erdoğan’ın diğer avukatının gelmesinin ardından, Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba hakkındaki şikâyetinden vazgeçildiği mahkeme heyetine bildirdi. Mahkeme, Pakize Akbabanın beraatine karar verdi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa