Kapat
PALALI SALDIRGAN
PALALI SALDIRGAN
 Taksim’de izinsiz gösteri yapan gruptakilere palayla saldırdığı gerekçesiyle hakkında 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi’nin, daha önce satın aldığı Fas’tan Türkiye’ye dönüş biletini açığa aldırdığı öğrenildi. Fas’ta olduğu belirlenen Çelebi’nin kendisi, eşi ve çocuğu adına Royal...
14 Ağustos 2013 01:27
Font1 Font2 Font3 Font4
 Taksim’de izinsiz gösteri yapan gruptakilere palayla saldırdığı gerekçesiyle hakkında 27 yıla kadar hapis cezası istenen Sabri Çelebi’nin, daha önce satın aldığı Fas’tan Türkiye’ye dönüş biletini açığa aldırdığı öğrenildi.

Fas’ta olduğu belirlenen Çelebi’nin kendisi, eşi ve çocuğu adına Royal Air Maroc Havayolları’nın bugünkü tarifeli seferi için satın aldığı bileti, ileri bir tarihte kullanılmak üzere açığa aldırdığı tespit edildi.

Hakkında yakalama kararı bulunan Çelebi’nin, daha önce de 10 Ağustos tarihli uçak biletini açığa aldırdığı belirtilmişti.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Veysi Büyükkılıç tarafından hazırlanan, Çelebi’nin de aralarında yer aldığı 4 şüpheli ile biri polis 3 müştekinin bulunduğu iddianame, asliye ceza mahkemesi tarafından incelenmiş, İstanbul 53. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianamenin kabulüne karar vermişti. İddianamede, hakkında yakalama kararı olan ve Fas’a gittiği belirtilen sanık Sabri Çelebi ile haklarında adli kontrol kararı bulunan Ahmet Girgin, Şeyhmus Kırmızı ve Murat Ertiki’nin, “kasten yaralama”,  “görevli memura direnme ve memura karşı silahla (bıçakla) yaralama” ve şahıslara karşı yaralama suçlarından 9 yıl 9 aydan 27’şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilmişti.

İSTANBUL (AA)YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa