Kapat
PERİNÇEK’DEN İLK AÇIKLAMA
PERİNÇEK’DEN İLK AÇIKLAMA
İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tahliye sonrası ilk açıklamayı Silivri Cezaevi önünden yaptı. Perinçek konuşmasında, ‘Türkiye bölenlerin iktidarını yıkacağız.. Türkiye’yi birleştirenlerin iktidarını kuracağız’ dedi. Perinçek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Milletimizi saygı...
10 Mart 2014 22:04
Font1 Font2 Font3 Font4

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek tahliye sonrası ilk açıklamayı Silivri Cezaevi önünden yaptı. Perinçek konuşmasında, ‘Türkiye bölenlerin iktidarını yıkacağız.. Türkiye’yi birleştirenlerin iktidarını kuracağız’ dedi.

Perinçek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Milletimizi saygı ve sevgi ile selamlıyoruz. Bizleri Ergenekon’a hapis ettiler. Şimdi Ergenekon’dan çıkıyoruz. Cemaatlerin tarikatların kökünü kazıyacağız, cumhuriyeti ayağa kaldıracağız.

Bizi tahliye ettiren Türkiye halkının fedailerinin öncüleridir. Şu anda kınından çıkmış bir kılıç gibiyiz. Görevlere hazırız.

1- Türkiye’yi böldürmeyeceğiz

2-Cumhuriyeti yıktırmayacağız.

Hedef Atatürk devrimi idi. Bu hedefe ulaşmak için 2 kurumu hedef aldılar, İşçi Partisi ve TSK. Türk ordusu ve İP olarak Ergenekon’dan gazi olarak çıkıyoruz. Bizleri hedef alanlar çürüdüler , dağılıyorlar. Türkiye’yi bölenlerin iktidarını yıkacağız.

Cumhuriyeti yıkanların Tayyip Erdoğanların, Fethullah Gülenlerin, Abdullah Güllerin iktidarını yıkacağız göreceksiniz.

Türk vatanının bölmekmiş bu amaçlarına ulaşamayacaklar, Atatürk devrimini kesin sonuçlarına ulaştıracağız.

Bütün milletimizi kucaklıyoruz. Bu Ergenekonlar, Balyozlar bizlerin şahıslarını hedef almadı, milleti hedef aldı.

Bu manzara dervişler, müritler, tarikatlar manzarası, bunların hepsinin kökünü kazıyacağız.”

Odatv.com

tuncay-ozkan-cezaevinden-cikti-ergenekonda-son-durum-_1008767_720_400

Ergenekon Davası tutuklu sanığı Tuncay Özkan 21. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tahliye edildi. Tutuklu bulunduğu Silivri cezaevinden çıkışta bir konuşan Özkan, “6 yıl sonra zulmün bittiği özgürlüğe kavuştğumuz bir yıl olmasını çok isterdim. 6 yıl sonra Türkiye’nin şuan içinde bulunduğu durumda olmamasını çok isterdim. Bugün dışarda yaşananlar bizim çektiklerimizden daha ağır. Bize yapılanlardan kin nefret öç alma içinde değiliz. Tam tersine biz bugün kindar ve zulumle dolu bir dönemin sonlanrırılışı için buradayız. Özgürüz.” dedi.

 

 bugune-kadar-nasil-mucadele-yaptiysak-bugunden-sonrada-devam-edecegiz-1003141200_m

Ergenekon Davası’ndan tahliyesine karar verilen eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampusu çıkışından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İbrahim Şahin şunları söyledi: “Emekli genelkurmay başkanımızın söylediği gibi Türkiye 1921 Kurtuluş Savaşı yıllarını yaşıyor. Buna inanıyorum. Burada olduğum için devlete küsmüyorum.

Bugünler gelip geçecek inşallah dedi. Şahin, Devlet hayatında bu tür yargılamalar olur. Biz devlete küsmüyoruz. Şuna inanıyorum. Daha önce genelkurmay başkanlarımız da aynı şeyi söyledi. Türkiye çok zor bir dönemeçten geçiyor. Bunun için bütün insanlarımızın çok dikkatli olması lazım. Önemli olan devletin, Türkiye’nin yaşaması. Başka söyleyecek bir şeyim yok.

Bugüne kadar nasıl mücadele yaptıysak, bugünden sonrada o mücadeleye devam edeceğiz. Buna emin olun.”

Odatv.com

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa