Kapat
PKK SEMPATİZANLARI SOKAKTA
PKK SEMPATİZANLARI SOKAKTA
Şırnak’ta terör örgütü PKK’nın ilk silahlı eylem yıldönümünü bahane edip izinsiz gösteri düzenleyen gruba, polis müdahale etti. Ömer Kabak Meydanı’nda örgütü simgeleyen bayraklar taşıyıp yolu trafiğe kapatan gruba polis dağılmaları yönünde uyarı yaptı. Dağılmayan gruba...
16 Ağustos 2013 02:30
Font1 Font2 Font3 Font4

Şırnak’ta terör örgütü PKK’nın ilk silahlı eylem yıldönümünü bahane edip izinsiz gösteri düzenleyen gruba, polis müdahale etti.

Ömer Kabak Meydanı’nda örgütü simgeleyen bayraklar taşıyıp yolu trafiğe kapatan gruba polis dağılmaları yönünde uyarı yaptı. Dağılmayan gruba basınçlı su ve gazla müdahale edildi.

Öte yandan göstericilerin attığı molotofkokteyli nedeniyle bir TOMA aracı zarar gördü. Göstericiler yol ortasına getirdikleri bir traktörü barikat olarak kullandı.

Polisin müdahalesi sonrası göstericiler ara sokaklara kaçtı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi ile Şırnak’ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri düzenleyenlere müdahale edildi. Yüksekova’da BDP ilçe örgütü tarafından düzenlenen izinsiz gösteride, eski Cezaevi Kavşağı’nda meşaleli yürüyüş yapan bir grup gösterici, Cengiz Topel Caddesi’ne gelerek Oslo Oteli önünde ses bombaları patlatıp, polise taş ve molotofkokteyli attı. Çevrede güvenlik önlemleri alan polis, molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldıran göstericilere basınçlı su ve gaz bombalarıyla müdahale etti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa