Kapat
POLİSE SAVUNMA DERSİ
POLİSE SAVUNMA DERSİ
Emniyet personeline polis savunma taktikleri temel eğitim kursu verildi     Toplumun asayişini sağlamakla görevli güvenlik kuvvetleri bu görevlerini icra ederken son derece duyarlı ve hassas olmak durumundadır. Modern demokratik...
2 Ekim 2014 03:52
Font1 Font2 Font3 Font4

Emniyet personeline polis savunma taktikleri temel eğitim kursu verildi

 

 

Toplumun asayişini sağlamakla görevli güvenlik kuvvetleri bu görevlerini icra ederken son derece duyarlı ve hassas olmak durumundadır. Modern demokratik devlet anlayışına göre halk için var olan güvenlik kuvvetlerinin temel görevlerinin başında halkın huzur ve sükununu temin etmek gelmektedir.

 

Polisimizin görevlerini yerine getirirken, karşılaştığı olaylarda kendini savunma, silah ve teçhizat güvenliğini sağlama, şüpheliyi kanunlar çerçevesinde kontrol altına alma ve orantılı kuvvet kullanma gibi konularda profesyonel ve kendinden emin bir duruş sergilemesi, fiziki yeterlilik eğitimleri ile mümkün olmaktadır.

 

Bu sebeple 01.09.2014 tarihi itibariyle İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunun merkez ilçe ve şubelerinde görev yapan bayan ve erkek personele yönelik Polis Savunma Taktikleri Temel Eğitim Kursu verilmeye başlanmıştır.

 

Haftada 5 gün toplamda 30 saat süren eğitime Eylül ayı içerisinde 163 personel katılmıştır. 2014 yılı Aralık ayının son haftasına kadar sürecek olan eğitime 500 personelin katılımı sağlanacaktır.

 ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa