Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
PROTESTO MEYDANI
PROTESTO MEYDANI
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (AGİDER) davetlisi olduğu toplantıda inşaatı devam Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinin Eylül ayında açılacağını belirterek, “Sivil Toplum Merkezi’mizin ortasında bir...
16 Şubat 2017 17:08
Font1 Font2 Font3 Font4

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Girişimci İş Kadınları Derneği’nin (AGİDER) davetlisi olduğu toplantıda inşaatı devam Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinin Eylül ayında açılacağını belirterek, “Sivil Toplum Merkezi’mizin ortasında bir alan oluşturduk, ‘Gerektiğinde bizi bile protesto edebilsinler’ diye” dedi.

Başkan Uysal, AGİDER’in konuğu olarak katıldığı sabah toplantısında Muratpaşa’da belediyeciliği temel ve sosyal hizmetler olmak üzere iki temel üzerine inşa ettiklerini söyledi.

TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ

Her iki hizmet alanının birbirini dışlamadığı gibi farklı önem dereceleri de bulunmadığının altını çizen Başkan Uysal, “Daha 1.5 yıl önce uygulamaya başladığımız sosyal belediyecilik alanında İnsani Gelişim Vakfı’nın 150 ilçe belediyesi arasında yaptığı bir araştırmanını sonucunda en kapsamlı hizmet üreten 3’üncü belediye seçildik” diye konuştu.

ALTYAPIYA MURATPAŞA İMZASI

Bununla birlikte altyapıda da çok kuvvetli çalışmaları hayata geçirdiklerini belirten Başkan Uysal, “12 santimetre kalınlığında, 30 yıl ömürlü nitelikli asfaltla Muratpşa’nın cadde ve sokaklarının yüzde 30’nun yeniledik” sözleriyle konuşmasına devam etti. Temel hizmetler noktasında son 2 yılda en çok yeşil alan üreten, kişi başına en fazla asfalt döken ilçe belediyesi olma başarısının ortaya koyduklarını belirten Başkan Uysal, “Altyapı konularında her alanda birinciyiz” dedi.

AGİDER TOPLANTI Muratpaşa Ümit Uysal 001

PROTESTO MEYDANI

Tüm bu çalışmalarla birlikte yaklaşık 20 milyon TL’ye mal olacak Çok Amaçlı Gösteri Merkezi ihalesini tamamladıklarını, yakın bir zaman sonra Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi’nin açılışının gerçekleştireceklerini dile getiren Başkan Uysal, Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesini de ikinci etap inşaat çalışmalarını başladığını aktardı. Sivil toplum merkezinin Eylül ayında tamamlanacağını dile getiren Başkan Uysal, şunları söyledi:

“Sivil toplum bir medeniyet ölçütüdür. Bir şehirde sivil toplum kuvvetli değilse o kentte yöneticiler kafasına göre

davranır. Sistematik bir ortak akıl lazım. O yüzden sivil toplumun yaşaması lazım. Ancak bu örgütlerin kendi içinde çok uyumlu olması da kayıptır. ‘Gerektiğinde bizi bile protesto edebilsinler’ diye sivil toplum merkezimin ortasında bir alan oluşturduk. Aksi halde ‘Bir belediye başkanı seçelim her şeyi o yapsın’ anlayışı bizi üçüncü sınıf bir yönetime götürür.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa