Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
REKTÖR AÇIKLAMA YAPTI
REKTÖR AÇIKLAMA YAPTI
Hakkındaki soruşturmalar nedeniyle görevden alınan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yaptığı yazılı açıklamada 3 aylığına tedbir olarak görevden alındığını söyledi.  AÇIKLAMA ŞÖYLE; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 12.11.2015 tarihli toplantısında hakkımda...
13 Kasım 2015 13:11
Font1 Font2 Font3 Font4

Hakkındaki soruşturmalar nedeniyle görevden alınan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yaptığı yazılı açıklamada 3 aylığına tedbir olarak görevden alındığını söyledi. 

AÇIKLAMA ŞÖYLE;

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 12.11.2015 tarihli toplantısında hakkımda ihtiyati tedbir niteliğinde 3 ay süre ile görevden uzaklaştırma kararı verilmiştir. Bu karar hakkında yapılan isnatların değerlendirilmesi, soruşturmanın sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi içintedbiren alınmış bir karardır.

Alınmış olan kararı saygı ile karşılıyorum.

Soruşturma evresinde hakkımda yapılan isnatların gerçekler ile örtüşmediği anlaşılacaktır.

Yasal olmayan yollarla hazırlanmış basına yansıyan hoş olmayan görüntüler sebebiyle gerçekler ile örtüşmeyen birtakım mesnetsiz isnatlarla karşılaşmış bulunmaktayım.

israfil kurtcephe

Görüntülerle ilgili, yasal yollara başvurarak şikayet haklarımı kullandım.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Türk Ceza Kanunu hükümleri, savcılık soruşturmasının gizli olması, soruşturmanın selameti ve görülmekte olan davalar hakkında beyanda bulunulmasını yasakladığı için hakkımda yapılan gerçek dışı isnatlar ile ilgili olarak daha fazla açıklayıcı beyanda bulunmam hukuken mümkün değildir.

YÖK soruşturması neticesinde gerçekler anlaşılarak haklılığımız ortaya çıkacaktır.

Yaptığım şikayet neticesi açılan savcılık soruşturması sonlandığında bağımsız Türk yargısı en doğru, en adil kararı verecektir. Buna inancım tamdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Prof. Dr. İsrafil KurtcepheYORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa