Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Rektör Özkan Projelerini Anlattı
Rektör Özkan Projelerini Anlattı
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni dönemde yapılacak projelerini anlattı. Akdeniz Üniversitesi Kır Kahvesi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan,...
11 Eylül 2020 15:47
Font1 Font2 Font3 Font4

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni dönemde yapılacak projelerini anlattı.

Akdeniz Üniversitesi Kır Kahvesi’nde gerçekleştirilen basın toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Turhan, Prof. Dr. Cengiz Toker, Genel Sekreter Vekili Ali Evren İmre, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Nedim Engin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler, basın  temsilcileri ve muhabirler katıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle zor günler yaşandığını belirten Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, böyle bir süreçte göreve gelmiş olmanın çok daha büyük sorumluluklar getirdiğini söyledi. Rektör Özkan “Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi yaklaşık 68 bin öğrencisi, çok sayıda akademik ve idari personeli ile köklü ve büyük bir üniversite. Dolayısıyla böyle büyük bir üniversitede gerek öğrencilerimizi gerek personelimizi gerekse sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızı korumak adına tüm tedbirleri en üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Öğrencilerin Sağlığı Her Şeyden Önemli

Öğrencilerin sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Rektör Özkan, YÖK, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyelerine uygun olarak 2020-2021 akademik yılı güz döneminde eğitimin büyük ölçüde uzaktan sürdürülmesinin herkesin sağlığının korunması bakımından gerekli olduğunu ifade etti.

Ses Getirecek Projelerimiz Var

Temel hedeflerinin ilkleriyle ve başarılarıyla adını dünyada duyurmuş Akdeniz Üniversitesi’ni yeni başarılara imza atarak daha da ileriye taşımak olduğunu belirten Rektör Özkan, “Bunun için pek çok projemiz var. İlk etapta çalışmalara sağlık ve tarım alanında başlayacağız.Özellikle pandeminin turizmeetkisi sebebiyle bu konuda bir çalışma başlatıldı hocalarımız tarafından. Yine covid döneminde önemini bir kez daha gördüğümüz konu tarım. Bu konuda son teknolojik yöntemlerle ve yerli, verimli üretim için çalışmalar yürüteceğiz.” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa