Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
SALI PAZARI YENİ YERİNDE
SALI PAZARI YENİ YERİNDE
Salı Pazarı yeni yerinde. Muratpaşa Belediye Meclisi’nin aldığı karar uyarınca 10 ayrı sokakta kurulan Salı Pazarı, yeni yeri Yüksekalan ve Yenigün Mahalleri’nde oluşturan alanda kurulmaya başlandı. Yeni pazar yeri mahalle...
22 Şubat 2017 21:45
Font1 Font2 Font3 Font4

Salı Pazarı yeni yerinde. Muratpaşa Belediye Meclisi’nin aldığı karar uyarınca 10 ayrı sokakta kurulan Salı Pazarı, yeni yeri Yüksekalan ve Yenigün Mahalleri’nde oluşturan alanda kurulmaya başlandı. Yeni pazar yeri mahalle sakinlerinden tam not aldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yılın sonunda tamamlayacağı sokak pazarlarından semt pazarlarına geçiş sürecinin önemli halkası Yüksekalan Mahallesi’nde Salı günleri 10 ayrı sokakta kurulan sokak pazarı Yüksekalan ve Yenigün Mahalleri’nde oluşturulan yeni pazar yerlerinde kurulmaya başlandı.

SALI PAZARI YENİ YERİNDE

Yüksekalan’da Fethi Okyar Caddesi ve 510 sokak arasındaki alanla birlikte Yenigün’de 1048 ve 1044 sokakları kesişiminde yer alan noktalara kurulan Salı Pazarı, düzenli sıralanmış tezgahları, tezgahlar arasında geniş boşluklarıyla, pazar arabası, bebek pusetleriyle pazar alışverişi yapan mahalle sakinlerinin beğenisini kazandı.

SALI PAZARI YENI YERINDE 2 YENIGUN 001

Bununla birlikte her salı kurulan sokak pazarı nedeniyle trafik sıkışıklığıyla başbaşa kalan, pazarın ardından temizlik çalışmalarının gece boyu sürdüğü gece sürdüğü Yüksekalan Mahallesi, yeni pazar yerleri seyisinde rahat bir de nefes aldı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa