Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
ŞARKIYLA SALLANAN SALINCAK
ŞARKIYLA SALLANAN SALINCAK
Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü kukla çocuk oyunu olan “Şarkıyla Sallanan Salıncak”ı ilk kez seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Alanya Belediyesi Tiyatro ekibi, yönetmenliğini Haluk Yüce’nin yaptığı çocuklara sanatın kıymetini anlatan bir tiyatro...
19 Kasım 2015 20:50
Font1 Font2 Font3 Font4

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü kukla çocuk oyunu olan “Şarkıyla Sallanan Salıncak”ı ilk kez seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Alanya Belediyesi Tiyatro ekibi, yönetmenliğini Haluk Yüce’nin yaptığı çocuklara sanatın kıymetini anlatan bir tiyatro oyununa hazırlanıyor. 03-08 yaş arası çocukların sanata karşı duyarlılığını arttırmak amacıyla düzenlenen “Şarkıyla Sallanan Salıncak” oyunu ücretsiz olarak 21 Kasım Cumartesi ve 22 Kasım Pazar günleri saat 14.00 da Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Şarkıyla Sallanan Salıncak Oyunu’nun Yönetmeni Haluk Yüce, “Oyun, Hımhım Hanım adında sadece kendi içinde yaşayan ve paylaşmayı sevmeyen birisinin öyküsü. Bahçesine çocukların girmesini istemeyen Hımhım Hanım çok mutsuz birisi. Bahçedeki salıncağın sadece şarkıyla birlikte sallandığı fark eden çocuklar ve Hımhım hanım; şarkının, sanatın güzelliğini fark ediyor. Sanatla uğraşarak paylaşmayı öğreniyor. Ekibimiz 8 kişiyle oynan bir oyun. Tüm çocukları bu oyunu izlemeye davet ediyorum.” dedi.

6

BELEDİYEMİZDE BİR İLK

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, “Belediyemizde ilk kez kukla oyunu oynanıyor. Bu yıl hedef kitlemiz çocuklar. Geçen yıl oynanan “Dedekorkut” oyunu tekrar oynanacak, “Kedi ile Palyaço” mahallelere ve kırsal bölgedeki okullara gitmeye başladı.  3 çocuk oyunumuz var. Amacımız çocuklarımıza sanatı sevdirmek. Tabi büyükler içinde oyunlarımız olacak.” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa