Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
SAVCIYA TUTUKLAMA KARARI
SAVCIYA TUTUKLAMA KARARI
HSYK’nın talebi üzerine Tarsus 2’nci Ceza Mahkemesi tarafından haklarında yakalama kararı çıkarılan 4 savcıdan, Antalya’da bulunan Süleyman Bağrıyanık,hakkındaki kararı basından öğrendiğini söyledi. Bağrıyanık, şunları söyledi:”Biz bu memleketin insanıyız. Biz bu...
6 Mayıs 2015 20:28
Font1 Font2 Font3 Font4

HSYK’nın talebi üzerine Tarsus 2’nci Ceza Mahkemesi tarafından haklarında yakalama kararı çıkarılan 4 savcıdan, Antalya’da bulunan Süleyman Bağrıyanık,hakkındaki kararı basından öğrendiğini söyledi.

Bağrıyanık, şunları söyledi:”Biz bu memleketin insanıyız. Biz bu memleketten kaçacak da değiliz. Bu memlekette doğduk, bu memlekette öleceğiz. Ben uygun bir saatte gider çıkarım mahkemeye. Tarsus’a gideceğim. Ne sorarlarsa söylerim. Bizim sakladığımız, çekindiğimiz bir şey yok. Kararı basından öğrendim, davetiye çıkabilirdi. Adresim belli. Gidip mahkemenin huzuruna çıkarız. Bizim saklayacağımız bir şey yok.”
adanadaki-tir-savcilarina-tutuklama-2-_5021_dhaphoto1 (1)
Ancak bu açıklamalarından bir süre sonra savcı Süleyman Bağrıyanık’ın adliye yakınındaki evine polisler gitti. Polislerin savcı Bağrıyanık’ı götürmeye mi geldiği henüz netleşmedi.

Süleyman Bağrıyanık, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden alındıktan sonra Antalya’ya önce Başsavcı vekili, ardından savcı olarak atanmıştı. Süleyman Bağrıyanık yürütülen soruşturma gerekçesiyle HSYK tarafından bu görevinden uzaklaştırılmıştı.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa