Kapat
Şehit Üsteğmen anısına….
Şehit Üsteğmen anısına….
Konyaaltı Belediyesi Şehit Jandarma Komando Üsteğmen Gökan Korkut Parkı düzenlenen törenle açıldı Bugüne kadar bir çok şehidin ismini yaptığı kalıcı yatırımlara veren Konyaaltı Belediyesi, şehitlere karşı vefa görevini halkına hizmetle...
18 Mart 2014 21:26
Font1 Font2 Font3 Font4


Konyaaltı Belediyesi Şehit Jandarma Komando Üsteğmen Gökan Korkut Parkı düzenlenen törenle açıldı

Bugüne kadar bir çok şehidin ismini yaptığı kalıcı yatırımlara veren Konyaaltı Belediyesi, şehitlere karşı vefa görevini halkına hizmetle yerine getiriyor. “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99.  Yıldönümü” etkinlikleri kapsamında Hurma Mahallesi’nde  yapımı tamamlanan  Şehit Jandarma Komando Üsteğmen Gökhan Korkut Parkı açıldı.

 

Şehit Gökhan Korkut’un annesi Leyla Korkut ve babası Veli Korkut’un da hazır bulunduğu açılış törenine Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve eşi Havva Böcek, CHP 22. Dönem Milletvekili Tuncay Ercenk, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı Pınar Togaç, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Zeynel Abidin Sezer, dernek üyesi gaziler ile çok sayıda bölge sakini katıldı.

 DSC_2227

  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Zeynel Abidin Sezer, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99.  Yıldönümünde Konyaaltı Belediyesi tarafından yaptırılan parka Şehit Jandarma Komando Üsteğmen Gökhan Korkut’un isminin verilmesi kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi.

 

Şehitlerimizi isimleriyle yaşatıyoruz

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise konuşmasında 18 Kasım 2012 tarihinde Hakkari’nin Şemdinli İlçesi Derecik kırsalında terör örgütleriyle girdiği çatışmada şehit düşen Şehit Jandarma Komando Üsteğmen Gökhan Korkut’un ismini ölümsüzleştirmek istediklerini söyledi. “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99.  Yıldönümü etkinlikleri kapsamında açılışını yaptığımız parka şehidimizin ismini verdik.” diyen Başkan Böcek, bu güne kadar ilçede 127 parkı hizmete açtıklarını ve bu parklardan 9’una şehitlerin ismini verdiklerini kaydetti.

 Şehit-Üsteğmen-Gökhan-Korkut

Muhittin Böcek konuşmasına şöyle sürdürdü;” Aziz Şehitlerimiz; sizler şahadet mertebesine ulaştıktan sonra bu ülkenin kahramanları olarak kalplerimize gömüldünüz. Geride bıraktığınız anne-baba, eş ve çocuklarınız milletimize emanetlerinizdir. Canlarınızı feda ederek, bizlere vatan olarak bıraktığınız topraklar üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ilelebet payidar kalacak, kutsal şanlı bayrağımız ebediyen semalarda dalgalanacaktır.”

 

Konuşmaların ardından Başkan Böcek ve protokol üyeleri Şehit Jandarma Komando Üsteğmen Gökhan Korkut Parkı’nın açılış kurdelesini kesti.

 

Konyaaltı Belediyesi, 2 bin 500 metrekare alan üzerine inşa edilen içerisinde standart ölçülürde bir basketbol sahası, çocuk oyun grubu, üç adet pergola ve kauçuk zeminli engelli fitness spor aletleri yer alan Şehit Jandarma Komando Üsteğmen Gökhan Korkut Park ile Hurma Mahallesi’ne modern bir kimlik kazandırıyor. Ayrıca parkta farklı türlerde 74 ağacın dikilmesiyle de Konyaaltı Belediyesi, yeşil dokuya olan saygısını bir kez daha ortaya koyuyor.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa