Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
SERİK’E ÇİNLİLER GELİYOR…
SERİK’E ÇİNLİLER GELİYOR…
ÇİN Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, G20 Zirvesi’nin Antalya’nın Serik İlçesi’nde yapılmasının bölge tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi. İki günlük ziyaret için Serik’e gelen Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu...
20 Mayıs 2015 00:20
Font1 Font2 Font3 Font4

ÇİN Halk Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, G20 Zirvesi’nin Antalya’nın Serik İlçesi’nde yapılmasının bölge tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

İki günlük ziyaret için Serik’e gelen Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hongyang, otellerin bulunduğu bölgede yaptığı incelemelerin ardından Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile belediyeye ait mesire alanında bir araya geldi. Bölge hakkında Başkan Çalık’tan bilgi alan Büyükelçi Hongyang, “Serik’te ticari ve ekonomik anlamda birçok işbirliği yapmak istiyoruz. Aramızda yapacağız işbirliğini daha iyi yerlere getirmek için Başkan Çalık’la bilgi alışverişi yaptık” dedi.

G20 Zirvesi’nin bölgede yapılacağını hatırlatan Büyükelçi Hongyang, “Devlet başkanımızın zirveye katılacağından dolayı bölgede incelemelerde bulunduk. Otelleri ziyaret ettik. Çin’den geçen yıl Türkiye’ye 180 bin vatandaşımız tatil için geldi. Bu rakam her yıl yükseliyor. Geçen yıl Çin’den 100 milyon insan tatile çıktı, bu yıl daha da yükselecek. Umarım Çinli vatandaşlarımız Serik başta olmak üzere Türkiye’ye daha fazla tatil için gelir” diye konuştu.
buyukelci-hongyang-serikin-tanitimi-icin-g20-onemli_1961_dhaphoto1
Serik ve Belek bölgesinin çok zengin turizm kaynaklarına sahip olduğuna işaret eden Büyükelçi Hongyang, “22 kilometre sahil bandı, 80 civarında otel bulunuyor. Bu bölgede çok zengin kaynaklar var özellikle tarımsal alanda çok iyi kaynaklar bulunmakta. Nar bahçeleri var. İşte bu anlattıklarımız Çinli turistler için çok cazip. Bu yıl G20 Zirvesi Serik’te yapılacak. Bizim devlet başkanımız da sanırım bu zirveye katılacak. Bu zirve şehri tanıtmak için en iyi reklam olacaktır. O zaman bu şehir yalnız Türkiye genelinde değil dünya çapında tanınacak. Aynı zamanda Çinlilerin de ilgilisini çekecektir” şeklinde konuştu.

Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık da “Büyükelçimiz G20 Zirvesi öncesi bölgede incelemelerde bulunmak için geldi. Serik ve bölge hakkında kendisine bilgi verdik. İşbirliğimizi geliştirmek için bilgi alışverişinde bulunduk. Çinli işadamlarının bölgemize yatırım yapması için davet ettik. Çin devlet başkanını bölgemize davet ettik. 2016 yılında yapılacak olan EXPO fuarına davet ettik. Çinle Serik arasında iyi ilişkiler kuracağız” dedi.

Başkan Çalık, Çin Büyükelçisi Hongyang’a kahve fincanı ve halı hediye etti.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa