Kapat
HOCA’NIN SERİK ÇIKARMASI
HOCA’NIN SERİK ÇIKARMASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Serik’te büyük coşkuyla karşılandı. Pazar sabahına Serik’te hal ziyaretiyle başlayan Mustafa Akaydın, gün boyu Serik sokaklarını ve mahallelerini dolaştı. Başkan Akaydın, eğitimde çığır...
10 Mart 2014 17:12
Font1 Font2 Font3 Font4

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Serik’te büyük coşkuyla karşılandı. Pazar sabahına Serik’te hal ziyaretiyle başlayan Mustafa Akaydın, gün boyu Serik sokaklarını ve mahallelerini dolaştı. Başkan Akaydın, eğitimde çığır açtıkları ASMEK’leri Antalya’nın Torosları’nda ‘KÖYMEK’ olarak yaygınlaştıracaklarını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, ziyaretine sabahın ilk ışıklarında Serik Hali’nde esnaf ziyaretiyle başladı. Esnafı tek tek gezerek, ‘Hayırlı işler’ dileyen Başkan Mustafa Akaydın, sorunları dinledi. Akaydın, daha sonra Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Serik’e gelişinin 84’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na kadar gerçekleşen yürüyüşe katıldı.

DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI

serik te akaydin coskusu (3)

Başkan Mustafa Akaydın’a gezisinde CHP Serik Belediye Başkan Adayı Muhammet Konur ve 22’nci dönem CHP Antalya Milletvekili Hüseyin Ekmekçioğlu, CHP Serik İlçe Başkanı Bekir Kuş da eşlik etti. Akaydın, Serik’te halkın yoğun ilgisini gördü. Gittiği her yerde davul-zurna eşliğinde karşılanan Başkan Akaydın’a vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Dünya Yörük Türkmen Birliği Federasyon Başkanı Mustafa Kuş, Başkan Akaydın’a yörük atkısı hediye etti. Serikspor-Kepez Belediyespor maçını izleyen Mustafa Akaydın, Eğitim-iş Sendikası Serik Şubesi’nin de açılışına katıldı.

EĞİTİME BÜYÜK KATKI

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, son 5 yıldır Antalya’da eğitim ve kültüre büyük önem verdiklerini belirterek, “Yaşam boyu öğretim projesi kapsamında Antalya Sanat ve Meslek Edindirme Kursları’nın (ASMEK) sayısını arttırdık. 7 bin olan ASMEK’teki öğrenci sayısı 25 bine çıktı. Bütünşehir yasasıyla birlikte ASMEK’leri Antalya’nın Torosları’nda KÖYMEK olarak yaygınlaştırmak istiyoruz. Modern Köy Enstitüleri modeliyle eğitime destek olmaya çalışacağız” dedi.

TURİZME YENİ CAZİBE MERKEZLERİ

serik te akaydin coskusu (4)

Kadriye Beldesi’nde halkla buluşan Mustafa Akaydın’a esnaf ‘her şey dahil’ sistemini şikayet etti. Akaydın, “Öncelikle bu kültürün değişmesi lazım. Bu sahilleri 5 yıldızlı otellere tahsis etmeyi sürdürürlerse, doğanın tahribatı devam ederse bu sistem değişmez. Yeni cazibe merkezleri yaratmalıyız. Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda önemli çalışmalar yaptık. Yeni butik müzeler ve şehir merkezinde cazibe merkezi oluşturduk. Pansiyon turizmini geliştirmeliyiz” diye konuştu.

Yukarı Kocayatak beldesi ve Çakallık köylerini de ziyaret eden Başkan Akaydın, kahve toplantıları yaptı.

BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZI KUCAKLADIK

serik te akaydin coskusu (5)

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Pazar gününün son programını ise Sine Düğün Salonu’nda Doğu ve Güneydoğu hemşeri dernekleriyle yaptı. Antalya’nın büyük ölçüde göçle oluşmuş bir şehir olduğunu aktaran Akaydın, şöyle konuştu: “ Bu şehirde yaşadığım için kendimi mutlu hissediyorum. Bütün genlerime Antalyalılık işledi. Buraya her ne şekilde gelmiş, ben bu şehri seviyorum diyen herkes başımızın tacıdır. Eğitimli ve kültürlü bir şehir bütün milletleri barındırır. Bunun örneklerini bütün dünyada görebiliriz. Biz böyle bir Antalya için çalışıyoruz. Anadolu Kültür Festivali düzenledik. Antalya’yı üst kimlik yaparak, Anadolu kültürlerini Antalya’da buluşturduk.  Biz bütün vatandaşlarımızı kucaklıyoruz.”YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa