Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
 SEVİMÇOK’TAN  SAĞDUYU ÇAĞRISI
 SEVİMÇOK’TAN  SAĞDUYU ÇAĞRISI
Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok Alanya’da gerçekleştirmiş olduğu esnaf toplantıları ve ziyaretlerde sağduyu çağrısı yaparak başta esnaflar olmak üzere herkesi provokatörlere karşı uyanık olmaya davet etti....
15 Eylül 2015 13:41
Font1 Font2 Font3 Font4

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok Alanya’da gerçekleştirmiş olduğu esnaf toplantıları ve ziyaretlerde sağduyu çağrısı yaparak başta esnaflar olmak üzere herkesi provokatörlere karşı uyanık olmaya davet etti.

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok Alanya’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak, başta esnaflar olmak üzere herkesi, birlik ve beraberlik içerisinde sağduyulu davranarak provokatörlere karşı uyanık olmaya davet etti.

İlk Olarak Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda Oda Başkanlarıyla Görüştü

alanya-ilçe-emniyet-müdürü-ziyareti

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, ilk olarak Başkan Vekili Adlıhan Dere ile birlikte Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda Alanya’daki AESOB’a bağlı Oda Başkanlarıyla görüştü. Alanya’da ki Oda Başkanları eksiksiz olarak bu toplantıya katılırken Başkan Sevimçok, ülkenin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik yapılan terörist saldırıları büyük bir kaygı ve üzüntüyle takip ettiklerini, ülkenin bir kaosa doğru sürüklenmeye çalışıldığını ve buna aman vermemek adına da herkesin sağduyulu davranması gerektiğini söyledi. Sevimçok, “Özellikle son bir aydır ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik yapılan terörist saldırıları büyük bir kaygı ve üzüntü içerisinde takip etmekteyiz. Küçük hesaplar peşinde olarak bu topraklardan yer kapmak isteyen bu kanlı terör örgütü, çocuk, yaşlı ve kadın demeden ve de Kürt-Türk ayrımı yapmaksızın kalleşçe pusular kurarak can almakta ve ülkemizin bölünüp parçalanabilmesi adına da bir takım karanlık güçlere hizmet etmektedirler. Gerçekleştirmiş oldukları bu insanlık dışı eylemlerle, tek amacı can almak olan bu terör belası, yıllardır ülkemizin bekasına kast etmekte, şehit kanıyla sulanmış olan bu kutsal topraklarımızdaki birlik ve beraberliği ise bozmak adına ellerinden geleni yapmaktadırlar. Burada millet olarak yapmamız gereken, ülkemizi bir iç savaşa doğru sürüklemek isteyen bu karanlık güçlere karşı aman vermeden birlik ve beraberliğimizi koruyarak, bayrağımıza ve vatanımıza sağduyulu bir şekilde sahip çıkmak olmalıdır. Millet olarak, Silahlı Kuvvetler ve güvenlik güçlerimize güvenimiz tamdır. Esnaf ve sanatkârlarımızdan ricamız, halkı ayaklandırma konusunda ellerinden gelen her türlü taşkınlığı yaparak terörist eylemlerini çoğaltan ve ülkemizi parçalamaya çalışarak vatandaşlarımızı sokağa dökme çabasında olan terör örgütü üyesi bu provokatörlere karşı daha dikkatli ve sağduyulu olmalarıdır.” diye konuştu. Buradaki toplantının altından Alanya ziyaretlerine devam eden Başkan Sevimçok, beraberindeki oda başkanlarıyla birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’i ziyaret etti.

İkinci ziyaret Büyükşehir Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’e yapıldı

Alanya’daki oda başkanlarıyla birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’i ziyaret eden AESOB Başkanı Sevimçok burada da, yaşanan son terör olaylarının herkesi derin bir kedere boğduğunu, düzenlenen alçakça ve kalleş saldırılar yüzünden büyük bir üzüntü duyduklarını ve Milletçe yapılması gerekenin, birlik ve beraberlik içerisinde sağduyulu davranarak güvenlik güçlerine güvenmek olduğunu söyledi. Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ise, bugünlerde başta esnaf olmak üzere toplumun her kesiminin sağduyulu ve bilinçli hareket etmesinin gerektiğini ve kurulan bu tuzaklara ve oyunlara da asla gelinmemesi gerektiğini söyledi. Güney’i ziyaretin ardından Alanya Belediye Binasına geçen Sevimçok ve beraberindekiler burada da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’le görüştüler.

Üçüncü ziyaret Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e oldu

alanya-belediyesi-ziyareti

Beraberindeki Oda Başkanlarıyla birlikte Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret eden Sevimçok burada da terör ve son günlerde Alanya’da yaşanılan protesto ve yakma olaylarına değindi. Protestoların şiddet ve yakma olaylarına dönüştürülmesinin esnafları tedirgin ettiğini ve kentin huzurunu bozacak düzeye geldiğini ifade eden Başkan Sevimçok, özellikle bir turizm bölgesi olan Alanya’ya bu görüntülerin yakışmadığını ve herkesin sağduyulu davranması gerektiğini söyledi. Başkan Yücel’de teröre karşı tepkinin demokratik usuller içerisinde, can ve mal güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde itidalli olarak dile getirmeye herkesin hakkı olduğunu belirterek, şiddet gösterilerine dönüşen olayları ise  kesinlikle tasvip etmediklerinin altını çizdi. Alanya’nın huzurlu ve güvenli bir kent olduğunu da kaydederek, yaşanan olayların bir daha yaşanmamasını isteyen Yücel, kim yaparsa yapsın hiçbir şiddet olayını da doğru bulmadıklarını belirtti. Başkan Sevimçok ve beraberindeki başkanların son ziyareti Alanya İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka’ya yapıldı.

Son Ziyaret Alanya İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka’ya Yapıldı

alanya-ilçe-emniyet-müdürü-ziyareti

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaretinin ardından son ziyareti Alanya İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka’ya gerçekleştiren AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok ve beraberindeki başkanlar burada da Alanya’da son günlerde yaşanılan terör protestosu ile şiddet ve yakma olaylarına değinerek can ve mal güvenliğini tehdit eden şiddet gösterilerine dönüşen olayları tasvip etmediklerini ve esnafların bu durumdan rahatsız olduklarını belirterek, güvenlik güçlerine güvenlerinin tam olduklarını ifade ettiler. İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka ise Alanya halkından ve esnaflardan aklıselim davranmalarını, sabırlı ve sağduyulu olmalarını isteyerek görevlerinin başında olduklarını, toplumun huzurunu ve düzenini bozarak güvenliği tehdit edecek her türlü tehlike ve şiddet gösterisi karşısında da güvenlik güçlerinin gerekeni yapacağını söyledi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa