Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Seyit Torun, Başkan Böcek’in sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı
Seyit Torun, Başkan Böcek’in sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Böcek’in tedavisini yürüten doktorlardan süreçle ilgili...
10 Eylül 2020 15:24
Font1 Font2 Font3 Font4

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Böcek’in tedavisini yürüten doktorlardan süreçle ilgili bilgi alan Torun, “Şu anda her şey kontrol altında. Başkanımızın tedavisi iyiye gidiyor” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret eden CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu. Yoğun bakımda tedbir amaçlı uyutulan Başkan Böcek’in sağlık durumunun 2 gün öncesine göre çok daha iyi olduğunu söyleyen Torun, “İnanıyoruz ki Başkan Böcek en kısa sürede iyileşecek ve tekrar Antalyamıza hizmetlerine devam edecek” diye konuştu.

DOKTORLARDAN BİLGİ ALDI

Seyit Torun ziyaret 1

Başkan Böcek’in tedavisini yürüten doktorlarla görüştüğünü ve tedavinin seyriyle ilgili bilgiler aldığını söyleyen Torun şunları kaydetti: “Gerekli her türlü tedavi uygulanıyor. Tedavisi iyiye gidiyor. 2 gün öncesine göre şimdi çok daha iyi. Acilden yoğun bakıma kadar görüştüğümüz tüm doktorların hepsi sürecin iyiye doğru gittiğine yönelik ifadede bulundular. Zannediyorum en kısa sürede atlatacak.”

SPEKÜLASYONLARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Seyit Torun ziyaret 2


Başkan Böcek’in yoğun bakıma alınarak tedbir amaçlı uyutulmasının ardından çıkan spekülatif haberlere de değinen Torun, “Kendisinin birkaç gün önce yoğun bakıma alınması kafalarda olağanüstü bir durum gibi algılandı ama bu tedbir amaçlıydı. Spekülasyonların hiç biri doğru değil. Sayın Başkanımızın sağlığı üzerinden yapılan spekülasyonlar son derece yanlış, ahlaksızca bir davranış. Sayın Başkanımız şu anda kontrol altında. Her şey iyiye gidiyor. Biz de şimdi gelince moral bulduk. Çok mutlu olduk. Daha önce de bilgileri alıyorduk ama burada doktorların ağzından, birinci ağızdan da bilgi alınca çok çok daha mutlu olduk” dedi

BÜYÜKŞEHİR HER GÜN AÇIKLAMA YAPACAK

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bundan sonraki süreçte Başkan Böcek’in tedavi sürecine ilişkin gelişmelerin hastane yetkililerinden alınan bilgiler doğrultusunda, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kamuoyuyla paylaşılacağını vurguladı. Torun; “Bunun dışında hiçbir ifadeye, hiçbir cümleye, hiçbir açıklamaya Antalyalı hemşerilerimizin itibar etmemesini özellikle rica ediyorum. Hassas bir süreç geçiriyoruz, başkanımız tedavi altında. Elbette Antalyalıların yakın ilgisini, sevgisini gören başkanımızı herkes merak ediyor. Farklı yorumlar yapılıyor. Bu da kamuoyunda farklı algıya yol açıyor. Antalya Büyükşehir Belediyemizin yapacağı açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini rica ediyorum” şeklinde konuştu.

IMG 6195

Rektör Özkan, CHP Heyetiyle Başkan Böcek’in Sağlık Durumu İle İlgili Görüştü

Koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavisi devam eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumu ile ilgili, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki heyet, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ile görüştü.

Rektör Özkan, kendisini ziyaret eden heyete geçmiş olsun dileklerini iletirken, Başkan Böcek’in sağlık durumuyla yakından ilgilendiklerini ve alanında uzman doktorlarla birlikte tedavi için gereken bütün imkânların seferber edildiğini belirtti.

Görüşmede Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yanı sıra CHP Antalya Milletvekilleri Cavit Arı, Aydın Özer, Çetin Osman Budak, Burdur Milletvekili ve TBMM CHP İdari Amiri Mehmet Göker, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen ve CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar da bulundu.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa