Kapat
SIKIYSA ABD’YE DAYILANSIN
SIKIYSA ABD’YE DAYILANSIN
Türkiye’nin Mısır’la yatıp Suriye ile kalkar hale geldiğini savunan MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, “Başbakan Mısır’a dayılanıyor. ABD’den ses gelince geri çekiliyor. ABD’ye dayılansın da görelim” dedi.   11 KANUN...
28 Ağustos 2013 16:35
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’nin Mısır’la yatıp Suriye ile kalkar hale geldiğini savunan MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, “Başbakan Mısır’a dayılanıyor. ABD’den ses gelince geri çekiliyor. ABD’ye dayılansın da görelim” dedi.

 

11 KANUN TEKLİFİ VERDİM

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Antalya basını ile kahvaltıda bir araya gelerek meclisteki çalışmalarını anlattı ve gündemle ilgili değerlendirmeler yaptı. Meclis’te 125 konuşma yaparak 922 dakika kürsüde kaldığını kaydeden Günal, “ Geçtiğimiz 3 yasama TBMM’de toplam 261 kanun çıkartıldı. Bu kanunların çıkarıldığı komisyonlarda üyelik yaptım. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda parti sözcüsü olarak görev yapıyorum. 11 tane kanun teklifinde de imzam bulunmaktadır.” şeklinde konuştu.

 

SORUNLARI MECLİSE TAŞIDIM

Antalya ile ilgili 10 soru önergesi vererek kentin sorunlarını Meclis’e taşıdığını kaydeden Günal, “ Aralık 2001 tarihinde yaşanan sel felaketi ile ziyaretler yaptım. Ulupınar-Çıralı’da yaşanan çevre katliamına ilişkin yerinde incelemeler yapıp Meclis’te bu konuda konuşma yaptım. Turizm sorunları ve EXPO 2016 Antalya kanonu ile ilgili sekter temsilcileri ile görüşmeler yapıp sorun ve önerileri meclis gündemine taşıdım. 2B sorunu ile ilgili Aksu ilçesinde ziyaretle yaptım ve TBMM’de sorunlarını dile getirmesini sağladım” şeklinde konuştu.

 

ÇÖZÜLME SÜRECİ YAŞANIYOR

Hükümetin yanlış politikaları yüzünden Türkiye’nin Mısır’la yatıp Suriye ile kalkar hale geldiğini savunan Günal, “Adına barış süreci denilen bizim çözülme süreci dediğimiz bir süreç yaşanıyor. Önümüzdeki günlerde sözde Kürt Kongresi toplayarak 4 ayrı parçanın birleştirilmesini isteyecekler. Gündoğmuş’taki vatandaşım da geçim sıkıntısı yaşıyor. Onlar (Toroslar’ın bu kısmı bizim olsun) diye ayaklanıyor mu? Teröristler cirit atıyor. Asker ve polisin eli kolu bağlandı. Kaçakçılara bile müdahale edilemez hale geldi. Sürü halinde olursa müdahale ediliyor” dedi

 

SANAT İÇİN SAVAŞILIR MI?

Türk Silahlı Kuvvetleri Kanunu’nda yapılan değişikliğe de değinen Mehmet Günal, “TSK iç hizmet kanunu diye tanımlarda değişiklikler yaptılar. Neymiş ihtilali önleyeceklermiş. Kanunla ihtilal önlenir mi?  Maddeyi “Harp sanatını öğretmek ve yapmak” diye değiştirdiler. Başındaki “Türkiye istiklalini ve Cumhuriyeti’ni korumak” ibaresini kaldırıyorlar. Meclis’teki paşalara (Siz sanat için savaşır mısınız?)  diye sordum. Sırf terör örgütüne verilen sözü tutmak için askerlik tanımını değiştirdiler. Sanat için savaşılır mı?” diye konuştu.

 

‘GEÇİNCEME’MİZ BOZULDU

Türkiye’nin dış politikada ‘sıfır’ sorundan sırf sorunlu hale geldiğini öne süren MHP’li Vekil Günal, “Bunun adına ‘değerli yalnızlık’ diyorlar. Ancak ben buna ‘stratejik yalnızlık’ diyorum. Hiçbir komşuyla aramız iyi değil, Antalya tabiri ile ‘geçinmemiz’ bozuldu.  Türkiye’nin müdahalenin bir tarafı olması doğru değil. Suriye’de kimyasal silah kullanılması elbette insanlık suçudur. Kimyasal silah varsa BM gerekeni yapar. Ancak sıcak bir çatışmayı desteklemek sözde Büyük Kürdistan idealine gerçekleştirmek için bir aşama olur ” şeklinde konuştu.

 

BAŞBAKAN MISIR’A DAYILANIYOR

Günal, “Sayın Başbakan Mısır’daki dayılanıyor. Amerika’dan bir ses geliyor, ‘Ben İsrail’e söylemiştim. Amerika niye alındı’ diyor.  Hadi bir de oraya dayılansana, varsa bir şey görelim. Öyle faiz lobisi, İsrail lobisi diye konuşmakla olmaz” dedi.  Gezi olaylarına da değinen Günal, “ Taksim’de PKK’nın paçavrası asıldığı için orada olmadık. Biz mücadeleyi arka sokaklarda değil, meydanlarla halkımızla birlikte yapıyoruz.  Ben mahalledeki eylemlere katıldım. Ancak bölücü örgütün paçavrasının altında hiçbir şekilde bulunmayız” diye konuştu.

 

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa