Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
SLOGAN: Doğru işe, doğru insan
SLOGAN: Doğru işe, doğru insan
AKDENİZ Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKGİM), ‘Doğru İşe Doğru İnsan’ sloganıyla iş dünyasının nitelikli personel ihtiyacını karşılamak için çalışma yapıyor. AKGİM Kurumsal İletişim Direktörü Hatice...
19 Haziran 2015 16:48
Font1 Font2 Font3 Font4

AKDENİZ Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKGİM), ‘Doğru İşe Doğru İnsan’ sloganıyla iş dünyasının nitelikli personel ihtiyacını karşılamak için çalışma yapıyor.

AKGİM Kurumsal İletişim Direktörü Hatice Demir, AKGİM’in, Türkiye İş Kurumu’na bağlı 418 özel istihdam bürosundan biri olarak iş dünyasının nitelikli eleman ihtiyacını www.hemenis.com üzerinden ‘Doğru İşe Doğru İnsan’ sloganıyla karşılamaya çalıştığını söyledi. Türkiye’de bir kamu üniversitesine ait, ilk ve tek profesyonel insan kaynakları merkezi olduklarını kaydeden Demir, merkezin özellikle Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarına işe yerleştirilmesini sağlamaya çalıştığını vurguladı.

İŞ DEĞİŞİKLİĞİ DÜŞÜNEN İŞ ARAYANLAR

Kişisel gelişim, girişimcilik ve inovasyon kültürünün yaygınlaştırılmasına katkı koyduklarına işaret eden Demir, yine mezunlarının kariyer hedeflerini gerçekleştirmelerine de yardımcı olduklarını anlattı. İletişim Direktörü Hatice Demir, “Üniversite öğrenci ve mezunlarının yanında profesyonel hayatta iş değişikliği düşünen, iş arayışında olan kişilere de başta istihdam ve girişimcilik alanlarında olmak üzere gerçekleştirdiği istihdam fuarları, kişisel gelişim eğitimleri ve seminerlerle de hizmet vermekteyiz” dedi.

ARADIĞIN İŞ SENİN

Antalya Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Kenan Yüce ise çok sayıda kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak projeler yürüten AKGİM’in, Türkiye ekonomisinin öncelikli sorunlarının başında gelen istihdam sorununa çözüm getirmeye yönelik çalışmalar yaptığına değindi. Sektörlerin rekabet gücünü arttıracak nitelikli iş gücünü, işverenle buluşturmak amacıyla www.hemenis.com kariyer portalını ‘Aradığın İş Senin’ sloganıyla yenilediklerini aktaran Yüce, “İşveren ve iş arayanları internet ortamında bir araya getiriyoruz. Sadece iş ilanı yayınlan bir platform değil, işverenin en doğru adaya ulaşmasını hedefleyen bir portalımız var” diye konuştu.

ŞİMDİ İŞ BULMA ZAMANI

İş arayan bireyler sitede yer alan iş ilanları hakkında daha detaylı bilgi almak için AKGİM kariyer ofisine başvurarak birebir görüşme yapabileceğine işaret eden Yüce, “Ülke ekonomisine katma değer sağlayacak, iş arayan adayları ve işverenleri buluşturacak olan www.hemenis.com kariyer portalı, iş aklına geldiğinde (part time – staj ve tam zamanlı) artık hep yanınızda. ‘Şimdi iş bulma zamanı’ diyen herkes www.hemenis.com’u tıklayarak özgeçmişini oluşturabilir” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa