Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
SOMA PROTESTOSUNDA 10 GÖZALTI (RESİM GALERİSİ)
SOMA PROTESTOSUNDA 10 GÖZALTI (RESİM GALERİSİ)
ANTALYA’da Soma’da yaşamını yitiren madencileri anmak isteyen Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile polis arasında olay çıktı, 10 kişi gözaltına alındı. Manisa’nın Soma ilçesinde maden kazasında yaşamını yitiren 301 madenci için anma...
13 Mayıs 2015 14:33
Font1 Font2 Font3 Font4

ANTALYA’da Soma’da yaşamını yitiren madencileri anmak isteyen Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile polis arasında olay çıktı, 10 kişi gözaltına alındı.

Manisa’nın Soma ilçesinde maden kazasında yaşamını yitiren 301 madenci için anma yürüyüşü düzenlemek isteyen yaklaşık 60 kişilik öğrenci grubu, Akdeniz Üniversitesi Yakut Çarşısı önünde toplandı. Ellerinde Somalı madenciler için hazırladıkları pankart ve dövizlerle rektörlüğe yürümek isteyen öğrenciler, Akdeniz Üniversitesi güvenlik görevlilerinin engeliyle karşılaştı.

universitede-soma-protestosunda-10-gozalti_5638_dhaphoto5

Öğrenciler, güvenlik görevlilerinin oluşturduğu engeli aşınca Çevik Kuvvet ile karşı karşıya geldi. Taş ve sopalarla saldıran bazı göstericilere Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti. Taş atmaya devam eden bazı öğrencilere ise TOMA’dan tazyikli suyla müdahale edildi. Çevik Kuvvet ekipleri kampüs içerisine dağılarak kaçan öğrencileri bir süre takip etti. Polis Tıp Fakültesi binasına girerek, içerde öğrenci aradı.Öğrencilerin kampüs alanını terk etmesiyle olaylar sona erdi.

Müdahale sırasında 10 öğrencinin gözaltına alındığı belirtildi. Polis, üniversite önünde önlem amaçlı bekleyişini sürdürüyor.

RESİM GALERİSİ

[huge_it_slider id=”30″]YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa