Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
SON DAKİKA Türkiye’de ilk vaka, coronavirüs alarmı
SON DAKİKA Türkiye’de ilk vaka, coronavirüs alarmı
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’de ilk coronavirüs vakasının ismini açıklayamacakları bir erkek hastada görüldüğünü açıkladı. Bakan Koca açıklamasında şunları kaydetti; “Size üzücü haberi bildirmek istiyorum. Bir vatandaşımızın Corona virüsü...
11 Mart 2020 01:08
Font1 Font2 Font3 Font4

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’de ilk coronavirüs vakasının ismini açıklayamacakları bir erkek hastada görüldüğünü açıkladı.

Bakan Koca açıklamasında şunları kaydetti; “Size üzücü haberi bildirmek istiyorum. Bir vatandaşımızın Corona virüsü testi pozitif çıktı. Coronavirüsü hastamız erkek. Genel durumu iyi. Akrabaları gözetim altına alındı. Hastamızın Avrupa geçmişi var. Yayılmayı önleyici tedbirler alınmıştır. Yurt dışına zorunlu olmadıkça çıkmayalım. Bir veya birkaç vaka salgın olarak görülmemelidir. Yapmamız gereken hayatımızı tedbirler doğrultusunda düzene sokmaktır.

Tedbirler hangi keskinlikte olursa olsun bazı sonuçları önlemek maalesef mümkün değil. Bu an burada olmamın nedeni, bu saate dek gösterdiğimiz şeffaflıktır. Size üzücü ama korkutucu olmayan haberi bildirmek istiyorum. Bu akşam saatlerinde bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Verilere göre tanı erken konmuştur, virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler gözetim altındadır.

Hastanın virüsü, Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir.

Yurt dışına zorunlu olmadıkça çıkmayalım. Tedbirler için gün sayısı 14’tür.

Bu zamana kadar gösterdiğimiz başarı, bundan sonrası için garanti olmalıdır. Tüm birimlerimiz mücadelesini planladı.Bu küresel soruna karşı ulusal bir mücadele vereceğiz.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa