Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Son meclisten 2 müjde çıktı
Son meclisten 2 müjde çıktı
Kepez Belediyesi’nin, Gülveren Mahallesi’nde gecekonduların olduğu alanda yapacağı kentsel yenileme projesini kapsayan uygulama imar planı revizyonu oy birliği ile meclisten geçti. Kepez Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan meclis toplantısında 31...
4 Aralık 2015 20:12
Font1 Font2 Font3 Font4

Kepez Belediyesi’nin, Gülveren Mahallesi’nde gecekonduların olduğu alanda yapacağı kentsel yenileme projesini kapsayan uygulama imar planı revizyonu oy birliği ile meclisten geçti.

Kepez Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan meclis toplantısında 31 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün izinli olmasından dolayı meclisi, Başkan Vekili Rüştü Peker yönetti.
2015 yılının son meclis toplantısında Kepez’de görev yapan öğretmen, polis ve asker personele indirim müjdesi çıktı.

Asker, polis ve öğretmene indirim

Kepez Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan öğretmenlerin, Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’ndan indirimli yararlanması, protokolünün kapsamı genişletildi.
CHP Meclis Üyesi Süleyman Acar, indirimden Kepez’de görev yapan polis ve asker personelin de yararlanmasıyla ilgili sözlü önerge verdi.
Ak Parti Meclis Üyesi Mesut Kocagöz’ün de destek verdiği sözlü önergeyi Ak Parti ve MHP grubu da olumlu karşıladı.
Önerge, daha sonra Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Kepez İlçe Garnizon Komutanlığı ile protokol imzalanması şartı ile kabul edildi.
Meclisin aldığı karara göre Kepez’de görev yapan öğretmen, polis ve askerler eşleriyle birlikte Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’ndan 1 yıl süre ile yüzde 50 indirimli yararlanabilecekler.

Son-meclisten-2-mujde-cikti_7

Kentsel yenilenmenin imar altlığı tamam

Aralık Meclisi’nde bir diğer sevindirici karar da Gülveren Mahallesi’nde gecekonduların olduğu alanla ilgili çıktı. Kepez Belediyesi’nin, söz konusu alandaki mülkiyet sıkıntısını çözümü için hazırladığı kentsel yenileme projesini kapsayan uygulama imar planı revizyonu görüşerek karar altına alındı.
İmar Komisyonu’nun, kentsel yenileme projesinin yapılacağı alanı kapsayan eğitim alanı, ticaret alanı, konut alanı  ve çevresinin yeniden düzenlenmesine ilişkin 1\5 bin ölçekli nazım imar planı revizyonuna uygun olarak hazırlanan  uygulama imar planı revizyonu uygundur, görüşü oy birliği ile meclisten geçti.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa