Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
SÜMER EZGÜ’DEN ÜNİVERSİTEYE ZİYARET
SÜMER EZGÜ’DEN ÜNİVERSİTEYE ZİYARET
TÜRK Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe’yi makamında ziyaret etti. Duacı Köyü’nde yaşayan Sümer Ezgü’ye ziyaretinde ağabeyi Taner Ezgü de eşlik etti....
14 Mayıs 2015 21:41
Font1 Font2 Font3 Font4

TÜRK Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ) Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe’yi makamında ziyaret etti.

Duacı Köyü’nde yaşayan Sümer Ezgü’ye ziyaretinde ağabeyi Taner Ezgü de eşlik etti. Sanatın insanları ortak paydada buluşturduğunu vurgulayan Ezgü, Antalya’ya hizmet etmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti. Trabzonlu öğretmen baba ve Burdurlu terzi bir annenin evladı olan Ezgü, uzun yıllar sadece yaz aylarında tatilini geçirdiği Antalya’ya yaklaşık üç sene önce yerleştiğini açıkladı. Sanatçıya üniversite hakkında bilgi veren Rektör Cihat Göktepe, Antalya’nın gelişimi için bilimle sanatın daha koordineli hareket etmesi gerektiğini söyledi. Spor Akademisi mezunu olduğunu hatırlatan sanatçı Ezgü, “O zamanlar arkadaşlarla spor akademilerine dikkat çekmek amacıyla ayakkabı boyar ve ‘iyi ki spor akademisi mezunuyum, güçlü kollarımı buna borçluyum’ veya pazarda bir şeyler satarken zabıta kovaladığında “iyi ki spor akademisi mezunuyum, hızlı koşmamı buna borçluyum’ der, sosyal duyarlılık oluşturmaya çalışırdık” dedi.

Yörük müzikleri ile ilgili çalışmalarına devam ettiğini belirten Özgü, “Barış Manço ile 7’den 77’ye adlı programa benzer bir program yapmak istiyorum. Çocuklarla birlikte müzik söylemek, albüm yapmak istiyorum. Çalışmalarım devam ediyor” dedi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa