Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
Sümer, “Öğretmenlerimiz geleceğin mimarıdır”
Sümer, “Öğretmenlerimiz geleceğin mimarıdır”
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, “Geleceğimizin mimarı olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi dileklerimle kutlarım” dedi.   Öğretmenlerin her zaman çocuklarımız için rol model olduğunu...
24 Kasım 2015 15:51
Font1 Font2 Font3 Font4

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, “Geleceğimizin mimarı olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi dileklerimle kutlarım” dedi.

 

Öğretmenlerin her zaman çocuklarımız için rol model olduğunu vurgulayan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, gelecek nesillerin yetişmesinde öğretmenlerin üzerlerine düşen sorumluğu her zaman yerine getirdiğinin altını çizdi. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmada öğretmenlerin Türkiye’nin pusulası olduğunu belirten Sümer, sözlerine şöyle devam etti:

 

“Tarihimizi, milli değerlerimizi, milli bilincimizi öğreten, milletimize ayna olmuş öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Ülkemizin her karış toprağında kendini hizmete adamış, yeni nesillerin yetişmesine gönül vermiş öğretmenlerimiz, kutsal bir mesleği icra ediyor. Türkiye’nin 2023 yolunda hedeflediği  başarılara ulaşması için öğretmenlerimizin gayret ve çabalarının büyük payı olacaktır. Öğretmenlerimizin çabalarıyla Türkiye, yoluna emin adımlarla devam edecektir”

 

Öğretmenlerin, topluma sevgiyi aşılayan bireyler olduğunu söyleyen Sümer, “Öğretmenlik; doğruyu, doğru olmayı öğreten, topluma sevgiyi aşılayan, büyük sabır ve özveriyle yapılan bir meslektir. Öğretmenlik, Hz. Ali efendimizin dediği gibi öğretilen bir harfe 40 yıl kölesi olunacak kadar kutsal bir meslektir. Geleceğimizin mimarı olan başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi dileklerimle kutlar, şükranlarımı sunarım” dedi.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa