Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
SÜRÜCÜLER BU İŞE ÇOK ŞAŞIRDI
SÜRÜCÜLER BU İŞE ÇOK ŞAŞIRDI
Serik İlçesi’nde emniyet müdürlüğü ekipleri, motosiklet sürücülerine kaskın önemini anlatmak amacıyla ücretsiz kask dağıtıldı. Serik Emniyet Müdürlüğü tarafından kent merkezinde motosiklet ve elektrikli bisikletlerin kullanımının hızla arttığı belirlenirken, buna paralel...
17 Haziran 2015 23:56
Font1 Font2 Font3 Font4

Serik İlçesi’nde emniyet müdürlüğü ekipleri, motosiklet sürücülerine kaskın önemini anlatmak amacıyla ücretsiz kask dağıtıldı.

Serik Emniyet Müdürlüğü tarafından kent merkezinde motosiklet ve elektrikli bisikletlerin kullanımının hızla arttığı belirlenirken, buna paralel olarak kask ve koruyucu dizlik kullanımının az olduğu ve bunun sonucunda da trafik kazalarında ölümcül kafa travmalarının arttığı tespit edildi. Havaların ısınmasıyla motosiklet kullanımının arttığından hareketle üzücü kazaların yaşanmaması için motosiklet sürücülerine kask kullanımının önemi anlatıldı.
motosikletlilere-kaskin-onemi-anlatildi_4871_dhaphoto1
Kaymakam Erol Rüstemoğlu ve İlçe Emniyet Müdürü Fatih İnceyavuz’un da katıldığı etkinlikte, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılan motosiklet sürücülerine kask hediye edildi. Sürücülere trafikte gidilecek mesafe ne olursa olsun kask kullanılması gerektiği konusunda bilgi verildi.
motosikletlilere-kaskin-onemi-anlatildi_4871_dhaphoto2
Motosiklet kazalarının önlenmesi için ilçe merkezindeki belirli noktalarda denetimlerin artırılacağı kaydedilirken, gürültü kirliliği ve hırsızlık olaylarının önüne geçilebilmek amacıyla da tescilsiz, vatandaşı rahatsız edecek düzeyde ses çıkaran motosikletler ve modifiyeli araçların trafikten men edileceği belirtildi.

 YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa