Kapat
Akdeniz Havadis
Akdeniz Havadis
TARKAN GELİYOR
TARKAN GELİYOR
“Çiçek ve çocuk” temalı EXPO 2016 Antalya, 9 günlük bayram tatilinde dopdolu ve renkli eğlencelerle hem Antalyalıları hem de tatilcileri ağırlayacak. Deep Purple ve Tarkan konserlerinin yanı sıra bayram boyunca...
4 Temmuz 2016 17:18
Font1 Font2 Font3 Font4

“Çiçek ve çocuk” temalı EXPO 2016 Antalya, 9 günlük bayram tatilinde dopdolu ve renkli eğlencelerle hem Antalyalıları hem de tatilcileri ağırlayacak.

Deep Purple ve Tarkan konserlerinin yanı sıra bayram boyunca Murat Dalkılıç, Hande Yener, Cengiz Kurdoğlu ve Zara da konser verecek. Akıllara durgunluk veren gösterileriyle sihirbaz Peter Marvey’in şovu da bayrama renk katacak.

 

22 Nisan tarihinde kapılarını açan Cumhurbaşkanlığı himayesindeki EXPO 2016 Antalya sergi alanı, gün boyu süren farklı etkinlik ve aktivitelerle bayram tatilinde de 10:00-02:00 arasında ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek. Türkiye’nin ilk EXPO’su olma özelliği taşıyan EXPO 2016 Antalya’da bayram tatili süresince birçok etkinlik yer alacak.

DEEP PURPLE VE TARKAN KONSER VERECEK

Bayramın birinci gününe denk gelen 5 Temmuz’da dünyanın en ünlü rock gruplarından Deep Purple Kır Aktivite alanında hayranlarıyla buluşacak. 1968 yılında kurulan ve bu tarihten itibaren rock müziğine yön veren ve yaşayan efsane olarak nitelendirilen grup, Antalya’da unutulmaz bir konsere imza atacak.

9 Temmuz’da ise ünlü sanatçı Tarkan kır aktivite alanında konser verecek. Son olarak “Ahdevefa” adını verdiği albümüyle hayranlarına sürpriz yapan Tarkan, 1992 yılından bu yana çıkardığı albümlerde yer alan hit parçalarını hayranlarıyla birlikte seslendirecek.

BAYRAMDA HER GÜN BİR KONSER VAR

EXPO 2016 Antalya’da bayram boyunca da konserler devam edecek. Turkcell büyük amfi tiyatroda 21:30’da başlayacak konserler ücretsiz olarak izlenebilecek. Bayramın 2. Günü olan 5 Temmuz’da Türk pop müziğinin sevilen ismi Murat Dalkılıç EXPO’da konser verecek. Dalkılıç, geçtiğimiz yıl mayıs ayında EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etmiş ve ziyaretin anısına alana Sığla (Liquidambar oriantalis) ağacını dikmişti.

bayram-(7)

Bayramın 3. Günü olan 7 Temmuz’da ise neredeyse her şarkısıyla müzik listelerinde kendine yer bulan ve gençlerin beğeniyle dinlediği Hande Yener sahne alacak. Turkcell büyük amfi tiyatroda hayranlarıyla buluşacak olan şarkıcı hit parçalarını dinleyenlerle birlikte seslendirecek. Şarkıcı ve söz yazarı Hande Yener de geçen yıl Haziran ayında EXPO 2016 Antalya sergi alanını ziyaret ederek, alana Maclura Pomifera (Yalancı kızıldereli portakalı) dikmişti. Yener, bu ziyaretinde “Proje bittiğinde burada gururla tekrar bulunmak isterim” demişti.

Bayram tatili süresince EXPO 2016’da konser verecek bir diğer isimse taverna müziğinin önemli isimlerinden olan Cengiz Kurdoğlu. Kurdoğlu 8 Temmuz’da Turkcell Büyük amfi tiyatroda konser verecek. Bayram tatilinin son günü olan 10 Temmuz’da ise Türk halk müziği sanatçısı Zara hayranlarıyla buluşacak.

SİHİRBAZ PETER MARVEY SINIRLARI ZORLAYACAK

 

Havada dakikalarca uçan, testereyle vücudu ikiye bölünen ünlü sihirbaz Peter Marvey’in nefes kesen gösterisi de EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde bayram tatili süresince devam edecek. Dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği gösterilerle herkesi hayrete düşüren sihirbaz Peter Marvey, “Magician witout limits” (sınırları olmayan sihirbaz) isimli illüzyon gösterisiyle izleyenleri büyüleyecek. Kanatlanıp uçan, tavandan asılı olduğu zincirlerden göz açıp kapayana dek kurtulan, vücudunu ortadan ikiye böldüren ve daha birçok akıl almaz gösteriyle izleyenleri etkileyen Marvey’in şovu izleyenlerin nefesini kesecek.

bayram-(4)

HEM ÇOCUKLAR HEM BÜYÜKLER EĞLENECEK

112 hektarlık EXPO 2016 Antalya sergi alanına gelen her yaştan ziyaretçi kendi ilgi alanlarına yönelik çeşitli unsurları sergi alanı içerisinde bulabilecek. Yetişkinler ülke bahçelerinde farklı ülkelerin kültürlerini öğrenecekleri bir keşif yolculuğuna çıkarken, Türkiye Tema Bahçeleri’nde ülkemizin zenginliklerini daha yakından tanıma fırsatı bulacak. Çocuklar ise Torku Çocuk Adası ve THY Bilim ve Teknoloji merkezinde farklı deneyimler yaşarken, alanda çocuklar için oluşturulan şişme oyun parkurları ve tırmanma parkurlarında keyifli anlar yaşayacak. EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret edecek çocuklar küçük amfi tiyatrodaki “Sevgi Bahçesi” isimli oyunu da ücretsiz olarak izleyebilecek. Alanda yer alan Ankara Bahçesi’ndeki 7D simülatör, roller coaster ve sanal gerçeklik odası ise çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çekecek.

 

KÜLTÜR VE SANAT DOLU BİR GEZİ

Alanda yer alan bitki heykeller ise her yaştan ziyaretçinin ilgisini çekecek. Ziyaretçiler canlı bitkilerden oluşturulan bu sanat eserlerini yakından görebilecek. EXPO 2016 Antalya, bayramda ziyaretçilerine eğlencenin yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinlikler de sunacak. EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde “Leonardo3: Leonardo da Vinci’nin Dünyası – Makineler” isimli sergi bayramda da gezilebilecek. Yeni keşifleri ortaya çıkaran dünya çapındaki sergide, Da Vinci’nin el çizimleri ve 20 tasarımı yer alıyor. Yine kongre merkezinde Türkiye’nin ilk oyma yumurta eserleri sergisi ‘Yumurtadan Sanata’ 9 Temmuz’a kadar gezilebilecek. ATSO Kurumsal Bahçesi’ndeki eski Antalya fotoğrafları sergisi ise gezenleri geçmişte bir yolculuğa çıkaracak. 17. yüzyılın en büyük gezginlerinden olan Evliya Çelebi’nin hayatını anlatan Çelebi müzikali de sergi alanında bayram boyunca izlenebilecek bir diğer etkinlik.

EXPO 2016 BAYRAMDA 15 TL

Sergi alanına gelen ziyaretçiler, Türkiye’nin Eyfel’i olarak adlandırılan ve Antalya’nın sembolü haline gelen 100.7 metre yüksekliğindeki Turkcell EXPO Kulesi’nde de hem alanı panoramik olarak izleyebilecek, hem de hatıra fotoğrafı çekebilecek.

2-10 Temmuz tarihleri arasındaki 9 günlük resmi Ramazan Bayramı süresince EXPO 2016 Antalya’ya gelen yetişkinler 15 TL, 14-25 yaş arası ziyaretçiler 10 TL, 8-13 yaş arası çocuklarsa 5 TL ödeyerek alanı gezebilecek.YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa